Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám szerződéssel májusig...

Édesapám szerződéssel májusig van a munkahelyén. Már 4 hónapja táppénzen van, most a munkáltató azt mondta, nem fizeti tovább a TB-t, fizessem én az ő nevükbe. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Ha ebbe nem egyezek bele,akkor nem fizeti,és akkor a kórházi ellátását is nekem kell fizetni?(végstádiumú tumoros beteg)Azt mondta a táppénze 1/3-át kell odaadnom.Szerintem ez erkölcsileg undorító,de jogilag?Megteheti?Kb 10 évet dolgozott le nekik...
2012. jan. 24. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Mért tehetné meg? Mi indított arra, hogy ezen gondolkodj?
2012. jan. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valami nem tiszta. Ha apukád 4 hónapja keresőképtelen, akkor a TB fizeti neki a táppénzt. Akkor mit fizetne egyáltalán a munkáltató TB felé?

Egyébként meg nem teheti meg. Amíg a munkaszerződés él, addig a munkáltató fizet. Ha nem, akkor perelhető.

(Ha végstádiumú beteg, akkor pedig talán le kellene százalékoltatni.)


Továbbá a TB nem fizetése esetén is jár a betegellátás, legfeljebb a NAV fog érdeklődni.

2012. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!