Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 szobás lakás garázzsal a...

2 szobás lakás garázzsal a tulajdonjog az enyém, haszonélvezet a volt páromé. Kiadta januártól albérletbe, kaució nélkül. A bérleti díjat Ő veszi fel, évekig én adtam ki. Ő sajnos rákos és alkoholista. Élete végéig Őt illeti meg a bérleti díj?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. A haszonélvezet azt jelenti, hogy minden, az ingatlannal kapcsolatos jog a haszonélvezőt illeti, kivéve az ingatlan tulajdonjogát.
2009. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viszont a jogokkal kötelezettség is jár, neki kell az ingatlan fenntartani, állagát megőrizni. Tehát, hogyha erről nem gondoskodik, akkor megtámadhatod a haszonélvezetet.
2009. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Évekig én foglalkoztam benne fizetővendéglátással, szépen be volt rendezve,most az albérlők bútorozták be azóta a lakás beázott, csőtörés volt.4 éves a lakás és kauciót nem kért, a kiadáskor.Ő a másik házban lakik ami az övé, én albérletben, mert megvert többször és elhagytam.Kinek kell az állagmegóvást vállalni és ilyen helyzetben sem lehet beköltöznöm, csak a halálával?
2009. máj. 28. 23:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a haszonélvező élvezi az ingatlan hasznait, köteles viselni a terheit is.

Azonban tudni kell, hogy az ÁLLAGMEGÓVÁS nem szépítést jelent. Tehát azzal, hogy volt egy csőtörés, és ő nem újította fel ezután a fürdőszobát, még eljárhatott jogszerűen.

Igen nehéz támadni a haszonélvezőt, pláne azzal, hogy kötelezettségeit nem teljesíti.


A lényeg: haszonélvezete addig tart, amíg azt kimondták. Ha holtig tartó, akkor a haláláig - vagy addig, amíg erről önként le nem mond. A haszonélvezet birtoklás szempontjából erősebb jog. Te addig, amíg a haszonélvező haszonélvezetével ellened él (azaz nem neked biztosítja a birtokot), addig nem igazán tehetsz semmit...

2009. máj. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is erre gondoltam, magyarul amíg Ő él albérletbe lesz kiadva az albérletet Ő veszi fel, én addig albérletben lakhatom és csak akkor használhatom, ha Ő meghal.Akkor költözhetem bele.Csak megerősítést akartam, mert én is így tudtam köszönöm.
2009. máj. 29. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!