Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyást kérhetek-e...

Fizetési meghagyást kérhetek-e, ha a volt férjemmel a megállapodás úgy szól, hogy fizeti a lakásrezsi 1/5-ét a tulajdonközösség megszüntetéséig és nem volt kikötés, hogy ott kell laknia?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel 2 évvel ezelőtt a bíróságon egyességet kötöttünk többek között arra vonatkozóan,hogy a tulajdonközösség megszüntetéséig a lakásrezsi költség 1/5 részét fizeti.mivel kapott egy kizárólagos szoba használatot

Akkor és azóta sem használja csak bezárta!Persze nem fizet és arra hivatkozik ,hogy nem lakja! Többször felszólítottam,ha nem lakja nyissa ki,ha meg igényt tart rá fizessen!Kérhetem e a fizetési meghagyást vagy majd elszámoljuk a vagyon megosztásba?


2012. jan. 25. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérheted, méghozzá késedelmi kamatostól.

Fordulj ügyvédhez, vagy menj közjegyzőhöz.

2012. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

menj el bármelyik közjegyzőhöz

vidd összes papírt

mindent

2012. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsit bizonytalan vagyok,mert az ítélet úgy szól ,hogy a "tulajdon közösség megszüntetéséig" ,a jegyzőkönyvben pedig az szerepel .hogy az "együtt lakás idejére"!Melyiket lehet akkor érvényesnek tekinteni?nyilván erre próbál a volt férjem is ráhúzódzkodni és erre fogja,hogy nem fizet !Akkor viszont nem jár neki a lezárt szoba ,csak a közös lakáshasználat ?
2012. jan. 26. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:
A helyedben először egy ügyvédhez mennék, aki elolvassa az ítéletet (egyébként az az irányadó), és értelmezi, hogy az esetetekre pontosan mi vonatkozik most.
2012. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyok! Javaslata az újabb per ,mert szerinte nem egyértelmű és hibázott a bíró! így tulajdonképpen mindenki jól járt rajtam kívül.A volt férjem hogy kitúrt a szobából, a bíró mert adott is meg nem is, én meg ha nem tetszik,hogy a férjem csak a rá előnyös részt olvassa el,akkor forduljak ismét bírósághoz.
2012. jan. 26. 11:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként abban is megegyeztünk,hogy minden adósság fele az övé,de azt sem fizeti!Szerintük,majd elszámolom a vagyon megosztáskor! csak azt nem tudom,hogy miért nekem kell belegebedni a fizetnivalókba azért,ha a másik fél a bíróság előtt megegyezett ,majd ahogy a lábát kitette ,már nem is érvényes.
2012. jan. 26. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a bíró hibázott, hogy ezért kell még egy per...

Ha ellentmondás van a jegyzőkönyv és az ítéletben foglaltak között, akkor az ítélet fog számítani.

Esetleg arra gondolt, hogy fellebbezni kéne? Még azt tudom elképzelni, de akkor nem a bíró tévedése miatt kell, hanem mert neked nem "tetszik", ami az ítéletben van. Kérdés, hogy ennek a határideje nem járt-e le.

Ha lejárt, akkor jogerős az ítélet, úgyhogy ítélt dologban nem is lehet újabb pert indítani, szóval nem tudom, mire gondolt az ügyvéded, de biztosan nem erre...

2012. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd szerint ellent mondás van a jegyzőkönyv és az ítélet között.Egyéb iránt néhány hónapja volt egy tartásdíj csökkentős perünk is,melyben csökkentették a tartásdíjat.Ott szóltam,hogy az általa megítélt és jóvá hagyott rezsi költséget sem fizeti,erre azt válaszolta,hogy minek fizessen,ha nem lakik ott!?Mire én azt mondtam,talán azért,mert ezt hagyta jóvá,hogy a tulajdonközösség megszüntetéséig!Hiszen már akkor sem lakott otthon,amikor is ezt az ítéletet hozta!Kissé meglepődött a bírónő,majd oda bökte,hogy akkor adjam be a bíróságra a csekkeket!Valószínűleg ,már ő maga is ellent monásba keveredett!Szóval ezért vagyok bizonytalan,hogy ha én olvasom az ítéletet,akkor úgy hangzik,de ha a volt férjem,akkor előtúrja a jegyzőkönyvet,mely együtt lakás idejére írja!Egyébként soha nem kellett neki a szobánk,mert ő aztán gyorsan újra nősült és van már 1 gyerek is,tehát pontosan tudta,hogy csak bosszúból túrat ki a szobából.Most a gyerekkel lakunk egy szobában,ami nem baj,ennél mások biztos laknak rosszabb körülmények között is.Csak szetm úgy baromi könnyű lelécelni,ha az összes fenn álló problémát a másikra hagyjuk és ha az sem bírja,forduljon ismét bírósághoz.2 éve váltunk el,de az egyezségből semmi nem lett,a vagyon megosztás még sehol,adósságból meg van 14 millió,amit ha egy vállalkozó nem hajlandó fizetni,még levonatni sem lehet a minimálbérből.Hát elég vicces!!!
2012. jan. 26. 20:56
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem tetszik az ítélet,mert úgy van ahogy gondolom,hogy amíg a kb.10 évig tartó vagyon megosztásunk tart fizesse a rá eső rezsi költséget.Talán akkor hamarabb vége lenne!
2012. jan. 26. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!