Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Voltam gyanúsítotti meghallgat...

Voltam gyanúsítotti meghallgatáson. Mobiltelefon lopással vádolnak, amit nem vállaltam be, de bizonyítéknak elővettek egy adásvételi szerződést, amin az én személyi számom szerepel, de az aláírás nem teljesen egyezik az enyémmel. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdem, mert gyakran a személyi igazolvány alapján vádolnak embereket....
2012. jan. 27. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:

ki vádol? és miért?

adásvételi azt jelenti, hogy megvettél vagy eladtál valamit. kicsit több részletet....

2012. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a rendőrség vádol ezzel. Állítólagosan egy boltban adtam el a lopott telefont....De ez sajna nem igaz.....azon a bizonyos adásvételin szerepel az én személyi számom. Érthető?
2012. jan. 27. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:
A személyi számot nem irják rá az adásvételi szerződésre!
2012. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem te voltál, akkor kérd meg, hogy grafológus vizsgálja meg a két aláírást (a szerződésen lévőt és a tiéd, amit az orra előtt írsz le). Ő rá fog jönni, ha csak utánozták a tiéd.
2012. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a rendőrség egy dolog, de arra gondoltam, hogy ki a személy aki feljelentett, de ebben az esetben nem számít.


Akkor esetleg mond nekik, hogy mutassanak be a boltossal akinek állítólag eladtad. Vajon felismer é, nyilván nem.


De egy aláírás meg egy személyi ig szám még nem jelent semmit.

Nem vesztetted el a személyidet?

2012. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ennyire beszari vagy, hogy egy névtelen oldalon se mered leírni a frankót?

Egyébként megérdemled, ha a lopott cuccot boltban, igazolvánnyal adtad el!

2012. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a személyim megvan... én is úgy tudtam, h a személyi számot nem írják rá, csak a nevet...

Az írásszakértőt remélem az ügyészség kérni fogja....

2012. jan. 27. 18:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy rajta van az igazolványszámod (vagy személyi számod!? Nem ugyanaz!!!), még nem bizonyított, hogy te adtad volna el.

Ha szükséges, az aláírást megvizsgálják, és okirathamisításért eljárást indíthatnak.

Az ártatlanság vélelme rád is vonatkozik, nem kell kétségbe esni.

De elég zavaros ám, amit leírtál, biztos, hogy nem hagytál ki semmit? Ismered azt, aki gyanúsít? A boltot? Mást vettél már ott/adtál el? Hogy jöttél egyáltalán képbe...?

Szóval érted, lehet, hogy fontos dolgot nem mondasz itt el. Nem baj, mert nem is kell, de akkor nem tudunk segíteni.

Szerintem fordulj ügyvédhez.

2012. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bíróság vádol, hanem az ügyészség vagy a magánvádló, esetleg a pótmagánvádló...
2012. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad le egyértelműen, hogy mi a helyzet, de annyi bizonyos, hogy gyanúsított vagy. Az ügyészség nem az érdekedben fog eljárni, hanem ellened. Neki az az eredmény, ha Téged elítélnek. Ha Te nem véded magad, akkor sok jóra nem számíthatsz.
2014. ápr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!