Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit bűnügyi nyilvántart...

Ha valakit bűnügyi nyilvántartásba vesznek. Mennyi ideig marad a rendszerben?

Figyelt kérdés

2012. jan. 27. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:

ez nem ilyen egyszerű

részletek kellenek

nagyon sok féle lehetőség van

2012. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

gyanusitottként voltam a kihallgatáson....fénykép és ujjlenyomatvétel....

De a rám sózott esetet nem én követtem el.

2012. jan. 27. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezzel semmit nem mondtál! Milyen büntetést szabtak ki?
2012. jan. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doboszoli ***** válasza:
24%
A jogi hátrányaitól az elévülési idő után mentesülsz, de RENDSZERBEN életed végéig benne maradsz.
2012. jan. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A előttem szólóhoz szólnék: ez nem így van! Gyanúsítottként, az ügy lezárását, majd azt követően elévülését tekintve + 20 évig lesz a rendszerben a rabosítás anyaga! Erre jogszabály van, utána viszont törlik, hiszen képzeld csak el, mit érnének egy 12 éves kis srácról készített fényképpel, mikor 32 éves korában már nem ismerni fel róla (arcvonás ...stb.) Ha újra a rendőrség kezére kerül az illető, újra rabosítás lesz neki!

Mellesleg én is benne vagyok sajnos a nyilvántartásban, ami nem is olyan rossz dolog ha belegondolsz. Ha bármi történne veled (pl. természeti katasztrófa :), akkor egyből van rólad fényképük, tehát mindent tudnak rólad! Ne mindig a rossz oldalról közelítsd meg a kérdéskört!

2012. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 doboszoli ***** válasza:

"ne mindig a rossz oldalról közelítsd meg a kérdéskört"

Köszönöm a szíves kioktatást, de halkan jegyzem meg, (remélem a jó oldalról) hogy ha mindenki annyira lenne pesszimista, mint én, nem lennének öngyilkosok, meg depressziósok a világon.)

Mielőtt a válaszomba belemagyarázol valami összeesküvés-elméletet, elmondok valamit. 17 évesen, friss jogsis motorosként 8 napon túli sérülést okoztam egy kerékpárosnak. Nem lettem "rabosítva", de a bíróság két hónap fogházra ítélt,de a végrehajtást egy év próbaidőre felfüggesztette. Most vagyok 50, pár éve egy rendőrökkel töltött buliban heccből "leprioráltak", és bár a jogi hátrányitól mentesen, de nyoma volt az ítéletnek.

Ez okból bátorkodtam a választ írni.

2012. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bizony! igaza van az utolsónak! ne legyetek már ilyen naivak! a rendőrség nyilvántartásából soha az életben nem kerülsz ki. oda csak bekerülni lehet.


aztán gondolj bele, még ha jogszabály is van a törlésre, szted ki a frász ellenőrzi? én meg tapasztalatból tudom, hogy majd bolondok lesznek törölni az egyszer már begyűjtött anyagokat! én is voltam egyszer gyanúsított, de nagyon régi ügyben, amiből ráadásul semmi se lett, azaz még bíróságig se jutott el, na ehhez képest igen kellemetlen volt, amikor egy tanítványom azzal jött, hogy "láttam a tanár urat a fényképek között olyan számmal". Hát mit ne mondjak, majdnem ketté vágta a karrieremet ez a kis "apróság", holott tényleg semmit se tettem.

Ezek után úgy gondolom, teljesen jogos a felvetés, hogy veszélyes dolog bekerülni a nyilvántartásba, mert onnan soha az életben nem fogsz kikerülni (ez nem azt jelenti, hogy az erkölcsid se lesz tiszta, az más kérdés!).


Jogszabály ide vagy oda, biztosítalak, hogy nem törlik, és menj csak egyszer feljelentést tenni mert pl kiraboltak, aztán azzal kezdik, hogy a fejedre olvassák az összes 10 évvel ezelőtti gyanúsításodat, végeredménytől függetlenül!

2013. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én 2009-ben, fiatalkorú elkövetőként kaptam 60 ezer ft pénzbüntetést. Egy jogi cikkben olvastam, hogy a pénzbüntetésnél a jogerőre emelkedést követően azonnal mentesül az illető a büntetett előélet hátrányai alól. Most, több mint 5 évvel később jelentkeztem a Honvédséghez szerződéses katonának, és a napokban felkerestek telefonon, hogy sajnos nem tudnak felvenni szerződéses állományba, mivel kaptak egy levelet a bűnügyi nyilvántartóból, miszerint benne vagyok a rendszerben. Ezt példának hoztam fel, illetve kérdés gyanánt, ha valaki tudna valami válasszal szolgálni.
2014. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze. Lásd előtted lévő írás. Higgyétek már el, hogy jogszabályi kötelezettség ide vagy oda, aki egyszer bármi miatt bekerül a nyilvántartásba, az életben többet onnan ki nem törlik. Ez Magyarország, itt nem tudsz a jog eszközével fellépni és pl esetedben most kártérítést követelni, mert messze vagyunk még ettől a civilizáltsági szinttől.

Sajnos ott is maradsz örökre, nem fog az törlődni. Persze két külön dolog a bűnügyi nyilvántartás és a bűntettesek nyilvántartása, de abban közösek, hogy a rá vonatkozó előírások betartását a kutya nem ellenőrzi (és persze nem is áll senki érdekében, hiszen így egy igen nagy adatbankot halmoznak fel, ami olykor jól jöhet).

2014. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!