Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A felmondás szempontjából...

Istvándoktor kérdése:

A felmondás szempontjából határozott idejű szerződésnek számít-e, ha valaki helyett, annak keresőképtelenségének idejére, "legfeljebb" egy adott napig vagyok kinevezve? Én, mint munkavállaló milyen felmondással szüntethetem meg ezt a munkaviszonyt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

az, hogy határozott idejű-e a szerződés

az kiolvasható belőle (szerződésből)


lehetséges, hogy vki egy napig van kinevezve

nem megy be, kirúgják


erre azért van lehetőség

mert próbaidő van

az alatt pedig bármikor indokolás nélkül meg lehet szüntetni jogviszonyt


munkavállaló is próbaidő alatt

megszüntetheti mviszonyt

2012. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy kicsit kevered a dolgokat.

A munkavállalót nem nevezik ki. A munkavállalóval munkaszerződést kötnek. Ha valaki helyett "kineveznek" annak keresőképtelensége idejére az általában helyettesítésnek hívják és nem sok köze van a munkaviszony időtartamához.

A munkaviszony időtartamát( határozott / határozatlan ) a munkaszerződésben kell meghatározni.

A munkaviszony közös megegyezéssel, rendes felmondással, rendkívüli felmondással szüntethető meg. A felmondásra mindkét félnek lehetősége van a jogszabályban leírt feltételek fennállása esetén.

2012. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!