Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a munkavállaló...

Mi a különbség a munkavállaló szempontjából a felmondás és a közös megegyezés szempontjából?

Figyelt kérdés

Tegnap (2010. július) közölte velem a mhelyem, hogy nem tudnak tovább foglalkoztatni. Közös megegyezést vetettek fel. Milyen hátrányok érhetnek, ha ebbe belemegyek? Végkielégítés nem jár, mert csak két évig dolgoztam itt. Közös megegyezés esetén jár vmilyen munkanélküli támogatás (nem tudom, hogy most hogy van a rendszer, van-e segély, járadék stb.).

köszönöm előre is a válaszokat. Sajnos, sürgősen szükségem van rá, hétfőig gondlkodhatok.


2010. júl. 24. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen hátrány. Ennek csak a végkielégítés szempontjából lenne jelentősége.
2010. júl. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi! és ha közös a megegyezés, kérhetek munkanélkülit, ha nem kapok állást?
2010. júl. 24. 07:58
 3/8 anonim ***** válasza:
közös megegyezésnél azonnal kérhetsz álláskeresési járadékot a munkaügyi központtól
2010. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmondás közlésétől számítva 1 hónap felmondási idő van, aminek a felét ki kell adnia úgy, hogy nem dolgozol, de teljes bért kapsz.

Ha közös megegyezéssel, akkor már másnaptól megszűnhet a munkaviszonyod. De megegyezhettek fix dátumban, pl egy hónap múlva, és itt is van rá lehetőség, hogy fél hónapig ne járj be dolgozni, de megkapd a fizetésed (ezeket a közös megegyezésnél bele kell venni a munkaszerződés megszüntetéséről szóló okiratba)

Mindkét esetben a ki nem vett szabadságaidat rendezni kell (vagy kiadja a munkaviszony megszűnése előtt, vagy megváltja pénzben, ha ő mond fel, akkor nem adhatja a szabikat az alatt a fél hónap alatt, amit bejárás nélkül kell adnia)

A béredet és a munkanélküli ellátáshoz szükséges papírjaidat az utolsó munkanapon ki kell adnia.

A munkaviszonyod megszűnése utáni első munkanapon jelentkezhetsz a munkaügyi központban.

A munkaviszonyod megszűnése utáni 3 napban elmehetsz passzív táppénzre, ami jelenleg 30 nap. Ha ezt választod, akkor a passzív táppénz lejárta után jelentkezhetsz a munkaügyiben (illetve jelentkezni jelentkezhetsz, de csak a táppénz lejárta után regisztrálnak)

2010. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Anyagilag jobban jársz a rendes felmondással, mert plusz egy havi bért kapsz, a hónap felét ledolgozod, a másik fele alól fel kell mentenie.

A mv. megszűnésének napja után bármikor kérhetsz álláskeresési járulékot.

2010. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm! szept. 30-val szűnik meg, és aug. 31-ig kell bejárnom dolgozni (60 nap a felmondási idő).



bocs, még egy kérdés: ha táppénzre megyek okt. 1-jével, akkor a korábbi fizetésem alapján kapom a pénzt, vagy ekkor vmi egységes összeget kapok?

2010. júl. 24. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:
A táppénz összegének kiszámításakor nem számít, hogy "aktív", vagy passzív táppénzen vagy. Ugyanúgy számolják majd ezt is, mintha még munkaviszonyban lennél.
2010. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!


sajnos, idén voltam kórházban (műtét), most hat hét alatt jöttem ki egy hülye bronchitisből (alig kaptam fizetést a betegállomány miatt), mert legyengült a szervezetem. a műtét óta sokat fáj a hasam, úgyhogy sztem élni fogok a lehetőséggel...


szegény kollégám, még nem is tudja, hogy kirúgtak (nem mertem neki elmondani). ő a kirúgások és a megnövekedett feladatok miatt totál összeomlott, jelenleg is pszichológushoz jár, előtte pszichiáter írt fel neki bogyókat. most, hogy engem is kirúgtak, egyedül maradt - nem tudom, mit fog szólni, vagy hogy hogy fogja bírni a nyomást...


én meg két héttel ezelőtt elutaztam nyaralni, és az összes pénzemet feléltem (adóvisszatérítésből mentem). szemét munkahely nem szólt volna ám: hülyegyerek, ne költsd el az utolsó fillérjeidet, mert ki leszel rúgva :((((


hát, ez van... de mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat is és a normális hangnemet is.

2010. júl. 25. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!