Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munka rendem a következő 2...

Munka rendem a következő 2 nap reggel 7:00 este 19:00 azután két nap 19:00-7:00 ig utána 2 nap pihenő a munka szerzödésen heti 40 óra munka idő szerepel ez menyire rugja fel a munka törvény könyvet és mit tudok tenni ha igy foglalkoztatnak?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 12:26
1 2
 1/14 Kondor Judit válasza:
Az én m.helyemen volt olyan,hogy mindennap 12óráztak és még szombaton is bementek dolgozni és az éjszakát vasárnap kezdték ez 2 hónapig ment.Szerinted ez,hogy rúgta fel a munkatörvénykönyvét?
2012. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és mit lehet ez ellen tenni mivel tudom majd bizonyitani, meg mi a menete stb...
2012. jan. 31. 12:49
 3/14 anonim ***** válasza:
A munka törvénykönyvben ilyen hogy mettől meddig tart a munkaidő nem lehet.
2012. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kondor Judit válasza:
Én biztos,hogy nem ugrálnék,örüljünk,hogy van m.helyünk.Van amikor mi is 7 napból 7.5 felet dolgozunk.és egy folytába 2 hetet.
2012. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt mégis hogyan gondolod hogy te határozod meg egy vállalat munkarendjét? Ahhoz minden dolgozónak ellene kell lennie.
2012. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
jó jó de én mint törvény követő állam polgár mit tehetek ez ellen
2012. jan. 31. 12:55
 7/14 Kondor Judit válasza:
2012. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"és mit lehet ez ellen tenni mivel tudom majd bizonyitani, meg mi a menete stb..."


Azt hogy nem mész be. Egyszer velem is próbáltak hasonlót eljátszani. Tizenkét óráztam éjjel még hétvégéken is és mikor kértem, hogy egy adott vasárnapra ne osszanak be, ők csakazértis. Én meg csakazértsem mentem be, viszont mérgemben már utána való héten sem egész végig. A poén az volt az egészben, hogy egy az addig "ellehetmenni van helyetted száz jelenkező" mentalitású főnökasszonyom egész nap hívogatott napokon át. És most idézem magam a telefonba szószerint:


"Te ki a kvrva anyád vagy, hogy engem folyamatosan hívogatsz? Nem fogod fel, hogy ha fejtetőre állsz sem fogok bemenni?"


És ha hiszed ha nem, de még így is egy hétbe került kiharcolnom, hogy végre felmondjanak. Szóval annyira nem kell azért megijedni, a szájuk gyakran nagy, de ha arról van szó, hogy elveszítenek egy éhbéres rabszolgát akkor azért ők is tisztában vannak vele, hogy irtó nehezen fognak újat találni, mert azért valljuk be a munkavállalásnál vannak kényelmesebb megélhetési források.

2012. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"jó jó de én mint törvény követő állam polgár mit tehetek ez ellen"


Nagyjából ennyit. Vagy felmondasz, vagy a sarkadra állsz és kiköveteled magadnak amit el akarsz érni. Vagy van egy harmadik lehetőség: Beletörődsz, hogy szopatnak. :D

2012. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
még munka alkalmasági vizsgálat se volt
2012. jan. 31. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!