Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor törlik el a 65 éven...

Mikor törlik el a 65 éven felüliek ingyenes tömegközlekedését Magyarországon?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Miért? Zavar?
2012. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem törlik el!


Amit eltörölnek áprilistól, az a még a 62 év alatti nyugdíjas bérlettel utazók kedvezményét!

2012. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem mostanában....tudod a szavazatok.
2012. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg nem fogják eltörölni...egyre több a nyugger, így nagyon fontosak ezek a szavazatok. Európában sehol máshol nincs olyan ország, ahol a nyugdíjasok ingyen utazhatnak tömegközlekedéssel, valami minimális összeget fizetniük kell. És ez így van rendjén, nem értem, hogy ők miért utazhatnak ingyen, a diákok viszont 50% kedvezménnyel.
2012. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Soha napján kiskedden...


Hahahahaha..

2012. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Talán az eu-s polgárok ingyen utazását kellene eltörölni. Úgy tudom, hogy ha eu-s és 65 éven felüli, ugyanúgy ingyen utazik, mint a magyar állampolgár.
2012. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem jelent a gazdaságranézve.


Akkor minek eltörőlni.


De persze mindent el lehet törőlni, a nyugdíjtól a családin át az alanyi eü ig.


Csak nem tudom hogy ha eltörlik akkot az év végére hányan maradnak az országba.


Sokan éhenhalnak.

Sokakat lelőnek egy szelet kenyérért.

Sokan világgá szaladnak mert nem képesek itt megélni.

Sokan világgászaladnak mert félnek hogy a sok kirablás után egyszer le is lövik.


Szép jövő nem?

2012. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

"Talán az eu-s polgárok ingyen utazását kellene eltörölni. Úgy tudom, hogy ha eu-s és 65 éven felüli, ugyanúgy ingyen utazik, mint a magyar állampolgár."


Nem lehet csak az EU-s állampolgároknak eltörölni, mivel EU tagok vagyunk, csak mindenkire vonatkozhatnak a törvények.

2012. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Baracsi Attila: A kérdésed aktuális,én is valahogy úgy vagyok ezzel,hogy azoknak adnák inkább ilyen jellegű kedvezményeket,vagy legalábbis hasonlót,akik a munkahelyük,s a lakóhelyük között ingáznak,s azért(-is)dolgoznak,hogy minket nyugdíjasokat is "eltartsanak" ennél fogva nem sértődök meg a kérdéseden,támogatom.
2012. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Ilyent megszüntetni egy öregedő társadalomban? Politikai öngyilkosság lenne.


Engem igazából azért zavar ez az egész, mert miközben a nyugdíjat kapó emberek ingyenesen utaznak a város másik felébe az olcsó krumpliért, addig az iskolába tartó diákoktól (gyerekektől) meg elkérik a 4000 forintot havonta. Én elhiszem, hogy nehéz megélni a nyugdíjból és spórolni kell, amin lehet, de egy átlagos fizetésből sem könnyebb az élet, főleg ha gyereket is kell nevelni mellette. Szerintem megoldás lenne, ha nem alanyi jogon minden nyugdíjasnak járna a kezdvezmény, hanem csak a tényleg rászorulóknak, és kiterjesztenék ezt a diákokra is. Vagy mondjuk lehetne azt, hogy a rendelő és a lakhely között ingyen utazhatnának, másfelé viszont bérletet kéne váltaniuk.

2012. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!