Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon érdemes dolgozni?

Magyarországon érdemes dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha úgysem élek meg abból amit keresek, minek dolgozzak? Ennél már akkor is jobban járok ha bevetem a kertem és tartok tyúkot, disznót magamnak.
2012. jan. 28. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A disznó tartáshoz kell valamennyi pénz, mivel a disznó elég tekintélyes mennyiségű moslékot eszik meg minden nap, most meg az EU szabványok miatt oltások neki stb.


A csirke tartást talán meg lehet oldani pénz nélkül, ha vetsz kukoricát, lucernát.


Viszont a házra a kötelező biztosítás kifizetése pénz nélkül necces, áramot se igen lehet szerezni pénz nélkül, fűtés mondjuk menne fával, de közterületről csak lehullott faágakat, rőzséket szedhetsz fel, vagy nevelsz fákat az udvaron amiket aztán kivágsz. Minden máshoz pénz kell.

2012. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha beveted a kertedet és tartasz disznót, az talán nem munka? Abban sem látok semmi kivetnivalót, ha valaki az ilyen munkából él meg, sőt.
2012. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mennyit keresel?
2012. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

És ha netalántán pelenka kell a gyerekre akkor kimész a kertbe és szedsz egy kis pelenkát!

Atya Isten de hülye vagy!

2012. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Építész, energetikus vagyok, 120e ajánlottak egy éve a munkámért, amit melegen megköszöntem!


A belvárosi lakásom kiadtam, és a vidékibe kiköltöztem.

Van a házam hátamögött egy kb félhektár, ahol zöldségezek van egy kis 80m2 es fóliám, és az állattartás helyiségei.

Van 6 anyakocám, az az minden hónapban eladhatok 8-9 állatot, esetleg levághatok és eladhatom + sajátrászre 1.

6× 50db csirke a napostól a 6-7hetesig, és 10-20 tojós tyúk. Az az heti 7-8 csirke eladásra hetente.

Van még 6 hektár kukoricáspm és 4 hektár szójásom 1 hektár ahol csak lucerna van de 5× vágom és bálázom évente. Nincs traktorom, haszonbérbe "fele-feléért művelik meg, és még házhoz is hozzák.

Ha sikerűl, veszek az idén egy takarmány extrudálót meg még vagy 10 hektár földet. Csak azután még állatokat.


Ha van, akkor elvállalok kétkezi munkát is és kissebb építéseket átalakításokat is, de csak a környezetemnem.

Ugynis én nem váltok ki engedélyt a mai bizonytalan helyzetben.


Köszi, sokkal jobban vagyok, mint anyagilag mint egészségügyileg mint bár mikor ezelőtt.

Nem idegeskedek, mindenre van vevőm amit nem fogyasztokel, még néha ha kétszer ennyi lenne az is elmenne.


A városi barátaimat, ismerőseimet, volt ügyfeleimet, ellátom disznó és csirkehússal. Amit reggel levágok, az egy óramúlva félbe vagy szétbontva ott is van.

Mangalica és lapály keverékeim vannak amik egészségesek és össez sem lehet vetni az ízét a teszcóssal, miközben 50-100Ft/kg mal olcsóbb vagyok.


Innen írom!


Kinevetem a 120e ret.


Ami viszont bánt, hogy sok a lecsúszott ember vidéken.

Akik nem annyira élelmesek mint én, azoknak nagyon rossz az élet.

2012. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Viszont a házra a kötelező biztosítás kifizetése pénz nélkül necces"



Kötelező biztosítás az autókra vonatkozik nem a házakra. Áramot meg lényegesen olcsóbb előállítani mint megvenni. Kb egy tizede.

2012. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"És ha netalántán pelenka kell a gyerekre akkor kimész a kertbe és szedsz egy kis pelenkát!

Atya Isten de hülye vagy!"


Hát még te!

2012. jan. 28. 16:33
 8/11 A kérdező kommentje:
crem0001 én is hasonlóképp teszek, csak még kisebben. De próbálok fejleszteni. Úgy látom mások is kezdenek ráébredni, hogy így könnyebb megélni.
2012. jan. 28. 16:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Az elsőnek még annyit, hogy a túltermelésed árúba bocsáthatod, így készpénzre is szert teszel.
2012. jan. 28. 16:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

5., te szegény.

Eladja a fölösleges kóbászt meg krumplit, oszt vesz rajta pelenkát, vagy amit akar.

De te mit eszel, ha holnap kirúgnak a cégtől?

2012. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!