Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik egyetemen érdemes...

Melyik egyetemen érdemes elvégezni a jogot? Szegeden vagy Debrecenbe megéri? Vagy inkább valahol máshol?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindegy. Amelyikhez közelebb laksz.

Szeged talán erősebb. De ha nem vagy akkora észkombájn akkor menj Debrecenbe.

2012. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mind a kettő egyetemnek jó Híre van, de én a szegedit ajánlom egyrészt mert én is ott tanultam, másrészt mert a legerősebb vidéki egyetem.
2012. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És könnyen eltudtál helyezkedni utána?
2012. febr. 2. 16:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem jogot tanultam, hanem a jogi karra jártam, sőt még járok is mert az államvizsga hátra van.
2012. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A debreceni jognak szerinted jó híre van? Akkor te el vagy tévedve!


Kérdező: mindenképpen Szegedre menj! Elte / Pázmány nem játszik?

2012. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hol laksz kérdező?
2012. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szeged mindenképp.
2012. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ma hallottam,hogy a katolikusban van csak támogatott. Egyébként jogoktatásban országosban a 7-8 helyen állnak.
2012. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

09:56

rosszul hallottad


nem csak a ppke

hanem elte

is ad 50-50 ingyenes helyett


országban 8 jogi kar van

abból kb. 2-3-4 helyen van a PPKE

2012. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szoli ***** válasza:

Vidéken Szeged a legkeményebb -Miskolc, Pécs közép, a PPKE 4-5 helyre jó max de elég komoly nyelvi követelményei vannak és pesti ami kapcsolati tőke szempontjából nem utolsó - így jobb választás mint Debrecen ami vele egy szint kb. képzésben. Tehát ha nem akarsz vért pisilni, vagy legalábbis nem annyit akkor inkább Debrecen -jó nyelvérzéked van akkor PPKE.

Egy barátom Bp. egy elit ügyvédi irodában megkapta h. azért hívták csak be állásinterjúra mert Szegeden végzett és ők csak az ELTE-Szeged kettőssel foglalkoznak (cum laude, summa).

Egyébként meg az elhelyezkedésnél a kapcsolatok elég fontosak (mindent felülírnak) és az sem mindegy hogy hová akarsz menni (helyileg, munkahelyileg) pl: ha Debrecen mellett laksz és ott is akarsz dolgozni akkor értelemszerűen Debrecen jobb választás mint Szeged.(de a vidéki egyetemi városokban nem sok jogi hely van és az többnyire csókos).


A piac telített, nagy fizura ne számíts - közszférában 120k, ügyvédjelöltként 90k körül kereshetsz eleinte - és lehet h. ez nem lesz jobb egy darabig -évekig. Ha ügyvédi pályára vágysz és nincs kapcsolatod akkor már az egyetemi évek alatt ingyenmunka javasolt abban az ügyvédi irodában ahol esetleg később befogadnának.

2012. febr. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!