Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megéri a jogot költségtérítése...

Megéri a jogot költségtérítésesen elvégezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Pázmányon-Eltén persze.
2012. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem szinte az összes ismerősöm elvégezte a jogot. Véleményem szerint az utóbbi időben hatalmas túlképzés volt. Ma már szinte lehetetlen elhelyezkedniük. Már most elértéktelenedett a jogászdiploma, mi lesz öt év múlva?! Inkább valamilyen mérnöki szakot javasolok.
2012. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerinted aki jogra akar menni, annak perspektíva a mérnökképzés? Ez gyk. 180 fokos fordulat lenne.


Akkor már inkább valamilyen gazdasági képzés. Az továbbra is rendkívül piacképes.

2012. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Akkor már inkább valamilyen gazdasági képzés. Az továbbra is rendkívül piacképes."


Attól függ. Hülyeség fikázni az összes gazdasági szakot, hogy "úgyse jó semmire", de az is hülyeség, hogy "minddel könnyű elhelyezkedni". (Én is ezen vagyok egyébként.)


Fontos, hogy melyik területről beszélünk. 11 képzés van:


alkalmazott közgazdaságtan - jó

gazdaságelemzés - jó

közszolgálati - jó

emberi erőforrások -nem jó

gazdálkodási és menedzsment - jó

kereskedelem és marketing - nem jó

nemzetközi gazdálkodás - nem jó

pénzügy és számvitel - jó

turizmus-vendéglátás- legrosszabb

üzleti szakoktató- ezt nem ismerem

2012. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szegeden megéri? Vagy csak az Elte és Pázmány? És az számít hogy valaki nappalin vagy levelezőn végezte el?
2012. febr. 5. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagyis 10.
2012. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. Már annyi jogász van mint a szemét.
2012. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akármekkora a túlképzés, egy jogász még mindig viszonylag könnyen el tud helyezkedni és a fizetése is elég jó.
2012. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4: ha szerinted a gazdmen jó, akkor a tv, ng miért nem, amikor elég komoly átfedés van közöttük?


Arról nem beszélve, hogy praktikusan az ember megy mesterképzésre is, így pedig szinte mindegy, hogy melyik gazdasági képzésen végzett.


A legjobb egyébként a pénzügy és számvitel, az adja a legtöbb azonnal használható szaktudást.

2012. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Asszem, hogy nincs rajta a diplomán, hogy levelőz voltál-e, vagy nappalis. Azoknak, akik azt állítják, hogy nem tudnak a jogászok elhelyezkedni, púzuk nincs a piaci igényekről. A helyzet az, hogy mitsemérő jogászból sok van, és ezek nem tudnak elhelyezkedni. Ha hajlandó vagy legalább angolul (és ha van időd, még egy nyelven) folyékonyan megtanulni (a szakmai nyelvet is beleértve), akkor megnyilnak előtted azok az állások, amik jól fizetnek az ügyvédi pályán. Ilyen jogászból nincs elég, olyanból, akik csak arra jók, hogy sorbaálljanak a füldhivatalnál, olyanból -és itt egyetértek a többiekkel- van túl sok. Fontos, hogy az egyetem alatt is dolgozz vmi jobb irodánál (akár ingyen is), hogy legyen tapasztalatod, mire elvégzed az egyetemet. Olyan helyre ne menj, ahol csak költséghatékonysági okokból kellesz (értsd: asszisztensi (titkárnői), futári munka), hanem oda, ahol jogi munkát bíznak rád (van ilyen), akár ingyen is (ez az általános jobb irodáknál)! Az egyetem alatt használd ki az Erasmus-t, menj egy évre külföldre csalódni, hogy mennyire elmaradott a jogi oktatásunk mondjuk a némethez képest és miután lediplomáztál végezz el külföldön egy mastert (ha jó jegyeid vannak, külföldi egyetemektől kaphatsz ösztöndíjat, a magyarokat meg se pályázd, ott már azelőtt ki van találva, hogy ki kapja, mielőtt meghirdetnék). Az utóbbit magyarok közül csak nagyon kevesen csinálják, épp ezért nagyon jó esélyed lesz otthon egy állásra, ha haza akarsz menni. Ha megfelelő helyen végzed el, akkor pedig, hogy nem is akarsz majd hazamenni... Az egyetemi képzésed alatt érdemes olyan tanárokkal jóban lenni, akiken látni, hogy segíteni akarnak a diákoknak és az okosokat szeretik. Nekik lehet segíteni cikkek szerkesztésében, sőt publikálhatsz te is. Ők pedig segíteni fognak neked abban, hogy melyik külföldi egytemet válaszd a mastered elvégzésére, hol lehet ösztöndíjat kapni, stb. vágnak mindent.


Összefoglalva: jó jegyekkel, külföldi utakkal, a megfelelő tanárokkal (nem a gyökerekkel, akik abban élik ki magukat, hogy huszonéveseket molesztálnak, buktatnak, mert nem tudják a vizsgán visszaböfögni a diákok, amit tollba mondott nekik előadáson) való spanoskodással megéri. Rengeted idiótával fogsz találkozni: nagymagyarokkal, sznobokkal, diszkósokkal, idüllt alholoistákkal, olyanokkal akik minden nap buliznak - ezek közé nem érdemes keveredni. Ismerősöket viszont érdemes szerezni, csak nem ebből a szférából. Tudod, otthon csókosok nélkül sokra nem viszed.


Ha rendesen akarod csinálni, akkor ez sok munkával fog járni, de nem rendesen csinálni meg nem éri meg. Ha azt kell eldöntsd, hogy rossz jogász, vagy rossz mérnök leszel, akkor legyél rossz mérnök, mert rossz jogászként éhenhalsz!


Egyébként sajnos rengeteg magolást várnak el a jogi egyetemeken, és nem kíváncsiak (99%-a a tanároknak) sem a véleményedre, sem arra, hogy tudsz-e logikusan gondolkodni. Ez nagy szégyen, de így van. Én egy nagyon kreatív gyrek voltam középiskolában, és nekem ez a kreativitásom otthon az 5 év alatt teljesen elszállt, most kezd visszajönni, hogy külföldön tanulok, és itt kíváncsiak arra, hogy van-e vmi a fejedben, vagy sem. Magolni mindenki tud, gondolkodni nem.

2012. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!