Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fél tulajdonjogot ha leterheln...

Fél tulajdonjogot ha leterhelnek, a másik fele az enyém, velem mi lesz?

Figyelt kérdés
Engem is kirakhatnak a házból? Elsősorban ügyvéd válaszát várom.

2012. febr. 14. 02:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
mi az hogy leterhelnek? Ennek a kérdésnek semmi értelme nincs így.
2012. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"Elsősorban ügyvéd válaszát várom"

Nos, másodsorban én nem vagyok ügyvéd, de szerintem ha a másik tulajnak valami stiklije miatt elárverezik a házat, akkor neked jár a vételár fele. De én is kívácsi vagyok a korrekt válaszra.

2012. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az egész házat hogy lehetne elárverezni a fél leterheltségért?Ilyen nincs! Nehogy már végrehajtsanak egy fél részt akinek semmi köze hozzá!
2012. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Pont ezért kellene tudni, hogy mit jelent az, hogy leterhelnek.

Értelmes választ értelmes kérdésre lehet adni.

2012. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

a kérdés íója nyilván arra gondol, hogy a másik tulajdonos társa vagy jelzálogot alapított az ingatlan saját tuladjoni hányadán, vagy avalamijen adósság miatt végrehajtási jogot jegyeztek be rá és el akarják árverezni. Ez a te tuladoni hányadodat nem érinti az a tiéd, te maradhatsz tovább az ingatlanban, annyi hogy za új tulajdonos is használhatja azt. Ha ebben nem tudtok megegyezni bíróság rendezheti a vitát.


Egyébként az ilyen árverések nem szoktak sikeresek lenni, senki nem akar olyan ingatlant venn , aminek a másik fele egy vadidegené.

2012. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírási hibákért, főleg a valamiJenért. :) Kicsit szétszórt vagyok ma.
2012. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jelzálogot pont, hogy nem szoktak fél tulajdonjogra alapítani, mert ahogy az előző írta, így gyakorlatilag nem lehet eladni. Ilyenkor a tulajdonostárs kezes szokott lenni. Itt nem tudjuk miről van szó.
2012. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

De tudjuk.

Végrehajtási jogot jegyeztek be. 1/2 részt árverezhetnek el, ha valaki megveszi akkor joga lesz használni az ingatlant.

2012. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
honnan tudod? A kérdésből nem derül ki. osztatlan közös tulajdonból tulajdonrészt nem fognak megvenni. Max a tulajdonostárs. Ezek az árverések általában sikertelenek.
2012. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat! A tulajtárs a volt férjem aki nem száll ki a szocpol lejártáig /3 év még/ az ingatlanból,letartóztatták és a rendőrség biztosítási intézkedést jegyeztetett be a házra ,magyarul nyomozási költséget ki kell fizetni,de ezen felül 400ezer ft-os eon tartozás is várható.
2012. febr. 15. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!