Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerzői jogok sértése. Hogyan...

Junior45 kérdése:

Szerzői jogok sértése. Hogyan történnek a dolgok? Az egyik barátom aki Koloszváron lakik nem fogja az összes magyar csatornát és így nem tudja követni a House sorozatot.

Figyelt kérdés
Ezért nyitottam egy non-sense blogot (semmi design) csak is azért, hogy feltudjam tölteni a sorozatokat a blogra és azért is, hogy nyomon tudja követni az összes sorozatot. Akaratom és tuttom nélkül napról napra több és több látogató lett. Hogy hogyan kerültek, találták meg az oldalt nem tudom. Mivel több évadnyi sorozatot töltöttem fel és számos látogató van az oldalon arra gondoltam, hogy reklámozhatnék is az oldalon. Tudom, hogy illegális az, hogy mások munkájából hasznot húzzak, de. Míg léteznek ehhez hasonló oldalak amelyek sértik a szerzői jogokat, mint példáúl a torrent oldalak, ők is a reklámból "élnek", az online filmek (regsisztrálnod sem kell, sőt még le sem kell tölsd a filmet ahhoz, hogy megnézd), az oldalkhoz még értem a fikablogokat is: puruttya, napiszar, netszar és még számolhatnám még a többi oldalakat is amelyek sértik a szerzői jogokat. Reklámozni tudnék, de az lenne a kérdésem, hogy megtudnának engem büntetni? Eltudnának kapni? Külföldön élek, a hoszt Lengyelországból van, maszkolom az IP címem (amerikai), a videók nem a hoszton vannak, egy külsős videó megosztó oldal tárolja én csak kapcsolatot teremtek a blogom és a videók között (embed video), fiktív névvel regisztráltam a lengyel hoszt cégnél. Egyedüliek akik tudják igazi nevem és adataim a paypal, amelyen keresztül fizetem ki a lengyel hosztot. A torrent oldal adminjai (ncore, beload, isohunt, thepiratebay) ők hogyan menekülnek meg a szerzői jogok sértésétől? Annyit tudok, hogy a szervergépeik nem országon belűl vannak és a szerzői jogok sértése miatt a külföldi rendőrségnek nem áll jogukban letartóztatni őket.
2012. febr. 15. 02:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Te csak beágyaztad a megoszón található videókat a blogodra. Ezt szabad. Ha te magad feltöltöd és megosztod, esetleg letölthetővé teszed, akkor követsz el jogtiprást!
2012. febr. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a nagy helyzet, h a napiszar meg a tobbi amerikai.

A torrent oldalak meg azert nem szivnak, mert ok csak a fajlcsere szolgaltatast nyujtanak.

Ez olyan, h a postast se fogjak lecsukni, ha drogot visz ki a boritekban.

Neki nem kell tudnia mi van benne, nem az a feladata.

Amugy ha valakinek nem fog tetszeni tuti megfingatnak.

2012. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!