Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha betörnek hozzám és veszélyb...

Ha betörnek hozzám és veszélyben az életem akkor akár meg is ölhetem a betörőt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem.
2012. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak állítsd be önvédelemnek, tehát mondjuk tegyél a kezébe kést. Ha megölöd, akkor rendesen csináld és ellenőrizd a pulzusát, nehogy fél munkát végezz.
2012. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ne fikázz,így hallottam
2012. febr. 20. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem annak szántam, ha nekem szólt a válasz. De nehogy már én kérjek elnézést a betörőtől, ha rajtakapom.
2012. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Természetesen meg.
2012. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a szitu mint amit a seregben tanítottak velünk. Ha őrségben voltunk és valaki illetéktelen szándékosan megközelített, akár le is lőhettük volna. Úgy oktattak, hogy ha lövünk, úgy lőjünk - ne mozogjon többé. Utalva arra, nehogy később kitaláljon az áldozat valami mesét, hogyan került oda. Így csak egyetlen történet van, a miénk.

Szerencsére nem volt rá alkalom.

2012. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Élet megvédése érdekéken igen, más esetekben nem.
2012. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és ha egyszerűen rajta kapom lopáson az én házamban kertemben és nem akar megölni, sőt menekülni próbál elkaphatom meg kötözhetem ott tatrhatom még a rendőrség oda nem ér?
2012. febr. 20. 19:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha be tudod bizonyítani, hogy az életedre tört, nem csak meg akarta simogatni a buksidat, akkor bánthatod csúnyán is.
2012. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

2012.a törvény ki mondja,-Nem inditanak vizsgálatot,hogy jogosan verted e el,vagy harapta meg a kutyád a területedre be hatolót.Ha az életedet veszélyben érzed,akkor fegyvert is használhatsz,már amenyiben van rá engedélyed a tartására.

De ha fegyver nincs,bár mivel el verheted,de azért azt tarsd szem elött,ha csak lopni akart,és nem agressziv,akkor az életét ne veszélyeztesd,de nyugodtan össze kötheted kezét lábát,és át adhatod a rendöröknek.

2012. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!