Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le kell dolgoznom a felmondási...

Le kell dolgoznom a felmondási időt, ha táppénz alatt/után válok meg munkahelyemtől?

Figyelt kérdés
2 éve vagyok egy cégnél, a főnökömmel a kapcsolatom olyan szinten megromlott, hogy 2 hete felakartam mondani. Megfenyegetett, hogy a felmondási időt le kell dolgoznom. Ami kb. 1 hónap. Egy percet sem akartam ott dolgozni már, ezért elmentem táppénzre. Jelenleg is itthon vagyok, de úgy érzem a becsületem többet ér, úgyhogy holnap megszüntetném közös megegyezéssel a munkahelyem. Már, ha ebbe a főnököm is belemegy. Felmondani nem igazán szeretnék, mert még nincs másik munkahelyem, és akkor nem kapok munkanélkülit, ha úgy adódna. Nem tudom, hogy lehetne megoldani, hogy úgymond "jól járjak". Köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni.
2012. febr. 28. 17:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy én még soha nem voltam táppénzen nem tudom hogy működik a dolog. A háziorvosomtól semmilyen papirt nem kaptam, a főnököm meg semmilyen papirt nem kért tőlem. Most akkor automatikusan betegszabadságon vagyok, és utána kellene vinnem a táppénzes papirt?
2012. febr. 28. 17:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg le kéne ha ragaszkodik hozzá.


De nekem volt egy hasonló esetem és ezt most elmesélem:


Szóltam a főnökömnek, hogy felmondok. Erre ő közölte, hogy ragaszkodik 30 nap felmondási időhöz, melyet nekem ki kell töltenem, ellenkező esetben nem köteles kiadni addig az irataim.


Mondtam neki:

-Rendben van Mihály! Beszélhetünk így is!

Én mikor az élettársamtól eljöttem, minden iratom ottmaradt, sőt a ruháim is, új személyit, lakcímkártyát, TB, adó stb kártyát és születési akvi kivonatot kellett csináltatnom, valamint jogosítványt. Ha neked az okoz örömet, hogy irattárat nyitsz az irataimból, ám tedd, sőt a seggedbe is feldughatod mindet. És tudod mit? Nyugodtan fizetheted tovább még harminc napig az adóm, és a Tb-m, hidd el, hogy nekem semminemű kifogásom ez ellen nem lesz, de hogy holnaptól nem jövök be többé, abban biztos lehetsz. És van még egy rossz hírem, ha az utolsó havi fizetésem sem adod ide, én akkor is nyereséggel, zárok, mert a másfél év alatt elloptam annyit a cégtől, hogy ezt is kompenzálja.



Nos, ha hiszed ha nem egyetlen másodperc felmondási időt sem kellett töltenem, és következő szerdára az irataim is megvoltak a fizetésemmel, és még ők telefonáltak, hogy menjek már be érte. xD

2012. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) azért ez elég drasztikus lépés volt, ilyenbe én nem szivesen mennék bele, pláne, hogy egy boltban dolgozom. az viszont biztos, hogy én se fogom ledolgozni a felmondási időt.. csak még nem tudom hogy :)
2012. febr. 28. 17:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Munkavállalói rendes felmondás esetében a felmondási időt le kell dolgozni. Ettől a munkáltató eltekinthet.

Közös megegyezéssel csak akkor szüntetheted meg a munkaviszonyod, ha a munkáltató is beleegyezik (nem köteles)

Ha felmondasz, a felmondási idő alatt lehetsz táppénzen. A munkáltatód kérhet ellened táppénz felülvizsgálatot (nem valószínű, hogy megteszi)

Január 1-től már nincs benne a törvényben, hogy aki munkavállalói felmondással szünteti meg a munkaviszonyát az nem kaphat 90 napig pénzbeli ellátást a munkaügyitől.

Ha te felmondasz, akkor a felmondási idő végéig lehetsz táppénzen. Amikor megszűnik a munkaviszonyod, megszűnik a táppénzre való jogosultságod is (már nincs passzív táppénz) Másnap jelentkezhetsz a munkaügyi hivatalban. Ha viszed minden szükséges papírodat, már aznap megcsinálják a regisztrációd és megkapod a határozatot is. Ha nincs meg minden papírod, regisztrálnak és hiánypótlásra szólítanak fel. De ebben az esetben is a regisztrációd kezdetétől kapod az ellátást.

2012. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!