Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ilyen felelőtlen anyát...

Az ilyen felelőtlen anyát miért nem büntetik?

Figyelt kérdés
A házunkban van egy háromgyerekes egyedülálló anya.A két nagyobbik gyerek iskolás.Hónapok óta figyeljük,illetve nem is figyeljük,látjuk,hogy a gyerekek többet vannak itthon,mint iskolában.Az égvilágon semmi bajuk,nem betegek,csak egyszerűen nem járnak iskolába,vagy ha igen egy két napot.Szerintem nem csak a családi pótlék elvételével kellene büntetni az ilyen anyát,mert igenis az ő felelőssége,ha egy gyerek iskola helyett otthon kallódik.Év elején beharangozták,hogy szigorúbban fogják ellenőrizni az ilyen eseteket...hát nem úgy néz ki.
2012. márc. 5. 10:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ha látjátok, hogy egyedülálló, akkor mi ez az alattomos figyelgetés és ítélkezés? Mért nem kérdezitek meg, hogy tudtok-e segíteni? Milyen emberek vagytok ti, hogy egy egyedülálló anyának még büntetést varrnátok a nyakába, mert nem adta intézetbe a gyerekeit, hanem próbálja őket valahogy nevelni?
2012. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
3 óra igazolatlan után megy a levél, 10 óra után a családsegítő szolgálat, és megvonhatják pár hónapra a családit, 30 óra után kirúgják. Ha igazoltan hiányzik akkor 250 óra után évismétlés.
2012. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem azért ítélné el mert egyedülálló és mert olyan rossz sorsa lehet, hogy ő még ezt tetézni szeretné. Érdekes módon engem is egyedül nevelt édesanyám mégis bejártam iskolába, ha ott ez nem történik meg akkor márpedig a szülő a hibás, jelen esetben az anya.
2012. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ha ez így lenne, akkor az összes gyilkos annyát kéne felelősségre vonni. Nem az anya, és nem is a gyerek, hanem a rendszer tehet róla hogy egy ember milyenné szocializálódik.

2012. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

engem is egyedül nevelt anyukám, mégis bejártam iskolába, ha netán lógtam, akkor otthon szankcionálva volt a dolog.

ismerek olyan fiút, akinek az anyukája szinte éjjel-nappal dolgozik, hogy megéljenek, a srác mégis becsülettel bejár, pedig simán lóghatna is.

na ugye a nevelés...

2012. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

10.17-nek

Ahogy látom neked szövegértési problémáid vannak,nem is kis mértékben.

Szerinted az a tény,hogy két gyerek szinte egyáltalán nem jár iskolába,mégis kinek a hibája?Nem az édesanyjáé? Mi köze van az egyedülállósághoz ennek?Milyen marhaságokat hordasz itt össze?Mint a gyerekek törvényes képviselőjének kutya kötelessége lenne,a gyerekeit iskolába járatni,és nem megengedni,hogy otthon tévézzenek,amikor gyerekek százezrei az iskolában tanulnak.A másik:Mégegyszer elismétlem,nem lessük,hanem látjuk,halljuk,hogy folyamatosan otthon vannak heteken át.Még mielött rávágnád,hogy betegek,nem betegek.

2012. márc. 5. 11:04
 7/27 anonim ***** válasza:
25%
Egész nap a családot figyeled!K..va jó, hogy ezek után még te kéred számon, mit csinál az anya és a gyerekek!Szerintem meg az ilyen semmirekellőket kellene büntetni, akik semmi mást nem csinálnak, csak a másikat lesik.Egy kis kőfejtés jót tenne neked, megszűntetné a paranoiád és hasznosan telne a napod!
2012. márc. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Mellesleg te "okos" leselkedő!A magántanulókról még nem hallottál?!Vagy lehet, hogy betegek, csak nem verik nagydobra.Nehogy már ezt is te tudd jobban!
2012. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
De honnan tudod, hogy nem betegek, az orvosuk vagy?
2012. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Amúgy biztos, hogy be vannak iratva valahova iskolába, nos, akkor a tanár nyilván intézkedne, ha valóban sosem járnak iskolába.Szóval, bízd ezt a tanárukra meg rájuk, és foglalkozz a magad dolgával (ha esetleg van).
2012. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!