Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi rendszám, külföldi...

Külföldi rendszám, külföldi alkalmazottként itthon?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha külföldi (EU-s) cég alkalmazottja vagyok és ennek a cégnek nincs itthon telephelye, de a munkámhoz ottani rendszámmal ellátott autót tudnak csak bizotsítani. Viszont itthon és külfölfön is kell használnom az autót. Munkaviszonyom egyébként speciális, mert Magyarországon bejelentett külföldi munkavállaló vagyok, aki itt fizet adót.


Mit kérhet ilyenkor a rendőr? Mivel tudom igazolni a szerintem abszolút jogos használatot és a nem adókerülő magatartást?!


Köszönöm!


2012. márc. 6. 15:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és Magyar lakcímmel és állampolgársággal vagyok megáldva. :)
2012. márc. 6. 15:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Az autó nem a tied, hanem cégautó, tehát kell lennie egy engedélynek, megbízólevélnek vagy valaminek, hogy vezetheted azt az autót. Szerintem ennyi elég.
2012. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, az megvan és a munkaszerződésem is magamnál hordom. De valamiért mégis nyugtalanít a helyzet. A legkevésbé sem fekete vagy fehér. Jól összekuszáltak mindent és az olyanokat szivatják ezzel mint Én. Aki meg adókerülő milliomos az meg rég megoldotta a dolgot.
2012. márc. 6. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a cégnek nincs telephelye Magyarországon, akkor miért nem ott fizetsz adót?

Ha tudod igazolni, hogy céges autó, és engedéllyel vezeted, akkor ezzel nincs gond. Ha külföldi bejelentett lakcímed is van, akkor legyen nálad lakcímbejelentő is.

2012. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha magyarországi bejelentett lakcímed van akkor a jogszabály szerint csak 24 óráig vezetheted az autót.

A megbízólevelednek és munkaszerződésednek hiteles magyar fordítása is nálad legyen. Sajnos a rendőrnek nincs mérlegelési lehetősége, ha szabályellenes, akkor azonnal le kell, hogy vegye a rendszámot.

"Magyarország, én így szeretlek..."

2012. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ma 15:59


"rendelkezik a munkáltatója által kiállított olyan munkáltatói igazolással (magánokirattal), amely alapján megállapítható, hogy rendszeres munkavégzésének helye külföldön van."


Ez nem egyenlő az 1 napos meghatalmazással. A munkaszerződésem és a meghatalmazás magyar nyelvű, utóbbit két tanú is aláírta.

2012. márc. 6. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nincs gond, de hogy megnyugtasd magad, kérdezd meg a rendőrségen, akkor nem fog idegesíteni a dolog.
2012. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!