Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség! 360eFt tartozásom...

Segítség! 360eFt tartozásom van a munkaügyi központnak. Ma kaptam egy levelet. Ha 8 napon belül nem fizetem be egy összegbe, akkor a "határozat végrehajtása-azaz a pénzösszeg behajtása iránt intézkedünk. " Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy behajtó cégnek fogják adni, de mi várható? Nincs semmi a nevemen, nincs jövedelmem. A szüleim dolgaihoz ugye nem nyúlhatnak hozzá? Se a a jövedelmükhöz? Félek..
2012. márc. 6. 17:14
1 2
 1/11 asmosys ***** válasza:
Ne félj. Ami nem a tiéd ahhoz nem nyúlnak. Kérj halasztást, részletfizetést. Elbírálás alatt álló ügyek végrehajtása ez idő alatt felfüggesztésre kerül. Így sokáig el lehet húzni, de egyszer ki kell fizetni. Reméljük addigra nem fog gondot okozni.
2012. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Ezzel vitatkoznék. 5 évig kell csak rendezni, utána el lehet évültetni. Arra kell csak figyelni, hogy ne kerüljön semmi a nevedre, és bejelentett állásod ne legyen. Nem mintha ezek véletlenül lennének csak úgy a semmiből.
2012. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Megkérdezhetném, hogy miből jött össze ez a tartozás?
2012. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 asmosys ***** válasza:
63%
Ha 5 évente csak 1 felszólítást kapsz, folyamatnak számít és nem évül el.
2012. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Behajtó cégtől lehet kérni halasztást vagy részletfizetést? Behajtás és végrehajtás között van különbség?

Egyébként úgy sikerült összehozni, hogy jártam tanfolyamra, de mikor lett volna a vizsga, kaptam egy külföldi lehetőséget. Csak kint nem igazolták le. Így nem hittek nekem. Nem volt ennyi, csak 1 éve képtelen vagyok törleszteni. Így a kamat. Szüleim hitelét én fizetem, épp, hogy éhen nem halunk.

2012. márc. 6. 17:41
 6/11 asmosys ***** válasza:
Behajtó cég semmit nem tud csinálni, csak zaklat. Bírósági végrehajtónak ellenben mindenre van joga. Ez utóbbit kell elkerülni, bár a Te esetedben sokat ők sem tehetnek.
2012. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ezt kinek fogják átadni? Egy cégnek vagy bíróság?
2012. márc. 6. 18:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem fognak behajtó céggel foglalkozni, végrehajtatnak.

Ha nincs jövedelmed amiből tilthatnák, inkasszót tesznek a bankszámládra (ha van bankszámlád) Ha nem vezet eredményre, végrehajtási eljárás alá vonják. Az állandó lakcímeden amiről nem tudják bizonyítani, hogy nem a tiéd, hanem valaki másé, lefoglalják a dolgokat és elárverezik. Minimális dolgot nem vonhatnak árverés alá (asztal, ágy, szék,ilyesmik) Keress rá a neten, megvan, hogy miből mennyit kell meghagyniuk, a többit vihetik.

El nem fog évülni, elég 5 évente egyszer egy fizetési értesítőt küldeni (át sem kell venned, egy idő után életbe lép a kézbesítési vélelem), vagy megpróbálni behajtani.

Próbálj meg részletfizetést kérni, hátha belemennek.

2012. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet kérvényezni, hogy méltányossági alapon engedjék el vagy legalább csökkentsék. Nekem már engedtek így el tartozást. Nyilatkoznom kellett, hogy nincs állandó jövedelmem, és nincs semmilyen ingatlan vagy nagyobb ingóság a nevemen, aztán szociális alapon elengedték. Mondjuk az csak 30ezer forintos büntetés volt, mert nem adtam be időben adóbevallást.
2012. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az önkormányzatnak fogják átadni.
2012. márc. 7. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!