Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 hét táppénz után ha visszame...

2 hét táppénz után ha visszamegyek mennyi ideig élvezek védetséget amig nem mondhatnak fel nekem nem betegszabin voltam, hanem rendes betegállományban?

Figyelt kérdés
ha esetleg felmondhatnak akkor csak rendkivülivel és mien indokok lehetnek rendkivüli felmondáshoz?
2008. ápr. 11. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a munkáddal kapcsolatos indok lehet, de szerintem ha nem szoltál idöben pl 1 hét eltelt és nem tudtak sehogy elérni ha beteg is voltál és van papírod is találnak kifogást.


miért gondolod hogy kirugnának? csak a munkáddal kapcsolatban lehet.

pl volt egy szuper jó kollégám, egy álom volt vele dolgozni, okos gyorsan tanuló, inteligens, munkaszeretö, mindenben segítö, önálló, pont mint egy álomkolléga. csak hogy a kedves úr volt hogy pár napig nem jött be dolgozni, általában szerzett dokitol papírt. a baj az volt hogy pl bejelentett hogy beteg, nekünk meg mindenkinek ki volt írva már a szabija, és felakartuk hívni ha nem halálos akkor jöjjön már be egy napra de 2 hétig elérhetetlen volt pl, ekkor már mi is kezdtünk bepörögni, mert miatta ugrottak a szabik a szabadnapok, vagy ha én beteg lettem nem mertem elmenni betegszabira nehogy másnka a szabija ugorjon, pl nyaralása. ez a fiatal ember szart bele és ha nem kapot szabit pl mikor neki kellett, mert már valaki hónapokkal elött kivette, akkor betegszabira ment. na ezt mi utáltuk a legjobban. aztán kirugták de mire hivatkozva nem tudom, mert mi megmondtuk hogy a munkája tökéletes, és ha bejárna imádná mindenki. csak link volt.

2008. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Sziasztok!


Nálam tudják hogy beteg állományban vagyok nekem sajnos azért kellett betegácsiba mennem mert szabin voltam egy hétig és pénteken jött a telefon ha hétfőn bemegyek melozni akkor kifognak rúgni. Indokot nem tudok hogy miért hissz mi csapatban dolgozunk senkinek nincs problémája a másikkal se a munkákban nincs probléma. 99.34%-os teljesitménnyel dolgozik a csapat ( logisztika). Viszont van egy koleganőm aki szintén betegácsiban van és őt is ki akarják rugni amint vissza jött táppénzről az emailban is az szerepelt hogy engem hétfőn mikor megyek dolgozni a koleganőmet pedig amikor visszajött táppénzről utánna 2 hét vagy 1 hónap mulva kell kirugni felsőbb utasitás. És nem tudom hogy mit csináljak. Nekem tényleg van indokom itthon maradni sőt most szeretnénk gyereket is vállalni mivel nekünk van egy gyermekünk aki halmozottan sérült és volt rá példa hogy miatta nem tudtam menni dolgozni és akkor is annyit mondtak a munkahelyemen hogy és nincs apja vagy nagyanyja vigyázzon rá az vigye orvoshoz az. Lehet hogy ez az ok nem tudom. Aki tud segitsen!!! Mit csináljak??

2008. ápr. 13. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nincs védettséged ha már visszamentél melózni, DE: ha ilyen szemét a melóhelyed keress mást ami emberségesebb, lehet picit kevesebbet fizet de nem rug ki ha véletlenül problémád adódna. A munkaügyi jogászt se ártana megkérdezni, pláne ha e-mailed van róla hogy direkt emiatt rugnának ki mert otthon voltál. :( Sok sikert!!! Kitartás!!!
2008. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!