Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha veszélyeztetett terhesként...

Ha veszélyeztetett terhesként a szülésig betegállományban kell lennem (2010. január végén szülök), akkor mi alapján fogják kiszámítani a gyed összegét? A táppénz vagy az azt megelőző fizetés alapján? Aki volt hasonló helyzetben, kérem írjon!

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2009. júl. 22. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlót kérdeztem már, azt a választ kaptam, hogy az előző évi átlagkereset alapján és a táppénz nem számít bele, mivel egyik ellátás nem lehet alapja egy másik ellátásnak.

2010-ben a 2009. évi átlagkereseted fogják figyelembe venni.

2009. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez így van, jól tudja az előttem szóló. Minden esetben az előző évi kereset átlagát veszik alapul. Ha még az idén év végén megszületne a babád akkor a 2008-as év átlaga a mérvadó. Én szerencsére jól járok ezzel, mert tavaly 30-eft-tal több volt a fizum, mint az idén a válság miatt, viszont az előző év alapján kapom a táppénzt is meg a gyed-et is.
2009. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha a 12 hónapból 8-at betegállományban vagyok, akkor a 4hónapot veszik csak figyelembe? Ezt így kell érteni?
2009. júl. 22. 23:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a 4 ledolgozott hónap átlaga lesz mérvadó? Tehát nem lesz kevesebb a gyed, tgyás a táppénz miatt? Akkor megnyugodhatok?
2009. júl. 22. 23:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen igen, így van, mert mindig az előző évi átlagjövedelem alapján számítják ki a juttatást. Ami még fontos lehet, hogy a terhesség 91. napjától családi adókedvezményre vagy jogosult, amit a következő évi adóbevallásnál lehet benyújtani. Ennek összege havonta 3-10000 Ft között mozog. Ez attól függ, hogy mennyi az egy főre eső összeg a családban és hányan vagytok keresőképesek. Ehhez mindenképpen kell kérni a nőgyógyász igazolását, hogy mikor töltötted be a 91. napot és azt a papírt mellékelni kell majd a 2010-es adóbevallásnál.

Remélem tudtam segíteni.

2009. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!