Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feketén foglalkoztató munkahel...

Feketén foglalkoztató munkahelyet bejelenteni: tisztességes vagy aljas dolog?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Az én megítélésem szerint munkahelye válogatja. Egy kis családi vállalkozást, ahol 'feketén' besegít a rokon, vagy az ismerős, aljasság. Nagyválallatok esetében nem :)

A dolog másik oldala, hogy egy ilyen bejelentéssel a fekete munkásoknak is keresztbe teszel, akik dolgozhatnak így, mert másként nem kapnának munkát.

2009. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rokont dolgoztattak feketén, akkor jelentsd, az, hogy "csak feketén kap munkát" nem menti a helyzetet, hogy a rászorulókat, akik csak így kapnak munkát, nagyon csúnyán kihasználják, és ez szemétség, és a rászorulónak se jó hosszú távon. Csak egy példa, nagyanyámat nem jelentették be, nem értett hozzá, és ezzel visszaéltek, és visszaélhettek, mert az ország egy eldugott kis része, 14 éves kora óta dolgozik, most 71 évesen nincs nyugdíja, mert nem volt bejelentve.
2009. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
F@szség olyan esetben ha XY segít a szomszédjának szüretelni, mert ez úgy ahogy van baromság, hogy ezt is be kéne jelenteni. De ha egy vállalkozás sportot űz a bejelentetlen foglalkoztatásból, akkor azt igen is fel kell jelenteni, akár magyar, akár külföldi. A magyarokra amúgy is nagy számban jellemző az adófizetés elkerülése, pedig ezzel az egész országot megkárosítják. Nem az éppen aktuális kormánnyal b*szik ki aki nem fizet adót, hanem mindenkivel. Valamint ez kihasználása a munkavállalónak, aki máshol munkát nem tud szerezni, ezért inkább elmegy feketézni. Aztán ha esetleg lebetegszik, akkor meg ég a feje, amikor az orvos közli vele, hogy nincs jogviszonya, vagy ha eléri a nyugdíjt akkor csodálkozik, hogy annyi ledolgozott év után jó ha a minimál nyugdíjat kapja. (aztán általában ezek a "tisztességes magyar vállalkozók" szoktak legjobban kiabálni az "adókedvezményes, munkavállalót kihasználó multik" ellen.).
2009. jún. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Erre a kérdésre a válasz: tipikus 22-es csapdája. Szívem szerint feljelenteném,mert miért nem kellene neki is megfizetni azokat a járulékokat,amelyeket a rendes foglalkoztató megfizet,levon,bevall.De az eszem szerint meg nem,mert mi lenne azokkal az emberekkel,akik csak így kereshetnek, bár mocskos módon nagyon keveset. A vállalkozó gazdagodik, a melós meg kussol,nehogy elveszítse a munkáját.Hát ezért a 22-es csapdája.

Szomorú! :((

2009. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Hogyan dolgozhatott valaki a szocializmusban feketén???


Amúgy tisztességes, de aljas. Ha téged foglalkoztat, akkor hiába jelented fel, magad alatt vágod a fát. A munkahelyedet jól megbüntetik, téged jól kirúgnak. Se pénzed, se munkád.

2009. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan dolgozhatott valaki a szocializmusban feketén???"


Apám, és az én munkakönyvem le volt adva egy kisszövetkezetnél, persze havi 2000 Ft-ot fizettünk érte!

Így voltam én két évig betanított rugókészítő papíron, közben meg a faterral feketén szereltük a központi fűtéseket!

2009. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
12:30 - a nagyanyám azért járhatott így, ahogy leírtam, mert abban az eldugott kis faluban a kutya se ellenőrizte ezt az egészet, és mint írtam, ő az ilyenekhez nem ért, általános iskolája van és kész, akkor még sokminden más volt, mint most, és akkor is voltak, akik visszaéltek azzal, ha más tájékozatlan...
2009. jún. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Differenciálni kell a dolgot.

Ha egy vállalkozó sportot űz abból, hogy tudná a fehéret is finanszírozni, de inkább Honoluluba megy nyaralni, jelentsd fel.

De ha ugyanez a vállalkozó maga is küszködik, de így legalább munkát tud adni valakinek, ne tedd. Mindketten mehetnek aztán segélyért, meg ki tudja hova, mert a feketemunkáért 500 E-nél kezdődik a büntetés a vállalkozóra nézve.

Van egy barátja a férjemnek (Kelet-Mo, asztalos, évek óta feketén dolgozik a fekete műhelyében, mert nincs pénze se az ezerféle előírásnak megfelelő műhelyre, se a havi 50 E járulékra. Van 3 gyereke, hitele, a felesége is dolgozik, szerényen élnek, tisztességesen (már ha a fekete munkát nem számítom), félretenni nem tudnak. Feljelentenéd?

2009. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha besegít egy rokon vagy ilyesmi az aljas dolog. Például én nyaranta egy-egy estét segítettem a keresztapám kis kajáldájában. Adott érte akkor egy ezrest, hát majd összepisiltem magam. És ezt se lenne szabad elvileg.

Ha rendszeres, ezen próbálják megszedni magukat, akkor szerintem tisztességes dolog.


Az egyik válaszoló nagyanyját nagyon sajnálom. Egyébként nem tudom, hogy működik, de nekem anno a háziorvosom szólt, hogy fekete listás vagyok a Tb-nél, mert nem lettem "bejelentve" időben, hogy középiskolás vagyok. Szóval azért nagyon be kell csukni fület szemet, hogy valakinek ne tűnjön fel, hogy őt nem jelentik be.. Az én nagyanyám is sápitozik, hogy nem kap rendes nyugdíjat, mert hogy ő dolgozott szépen, de nem lehet neki megmagyarázni, hogy ezek a bedolgozások, hogy ő labdát varrt meg ilyesmi nem számítanak rendes munkaviszonynak...

2009. jún. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem jelenteném be, ha olyan hülye a jómunkásember, hogy vállalja a feketemunkát, minimálbérért, akkor csak tegye.

Legfeljebb nem kap nyugdíjat.

2010. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!