Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anders Breivik-et miért nem...

Anders Breivik-et miért nem végezték ki törvényen kívül Norvégiában?

Figyelt kérdés
Magyarországon kb 1 éve törvényen kívül akartak kivégezni valakit egy erdőben, hozzáteszem nem emberölésért és nem is erőszakos cselekedetért.
2012. márc. 14. 19:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

javítás


Ezt most komolyan írod és tényleg sokan, szinte mindenki tud róla?

Vagy ezt most cinikusan írod?

2012. márc. 15. 22:50
 12/20 anonim ***** válasza:

"Ezt most komolyan írod és tényleg sokat, szinte mindenki tud róla?

Vagy ezt most cinikusan írod?"


Cinikusan írom.

2012. márc. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ok, hát pedig lehet nem kéne ezzel kapcsolatban, mert lehet az "áldozat" szemszögéből is nézni a dolgokat aki mindet tud...


És egyszer ugat...

2012. márc. 16. 19:05
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért azt észre veszitek, hogy saját magatokat szidjátok ezzel a "mindenkijobbmintamagyarok" szöveggel?! Én nem vagyok jobbikos meg ilyenek, de ez azért elszomorító. Miért kell mindig saját MAGUNKAT lebecsülni, kritizálni?
2012. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Azért azt észre veszitek, hogy saját magatokat szidjátok ezzel a "mindenkijobbmintamagyarok" szöveggel?!"


Miért, nem jobbak mint mi?

2012. márc. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#14: Szerintem még mindig jobb, ha a nép/társadalom ismeri saját hibáit, akkor legalább tud javítani rajta.
2012. márc. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

05:02. Egyik nép sem jobb a máiknál. Attól, hogy ők jobb anyagi körülmények közt élnek nem jobbak.

Az utolsónak: Az tényleg nem baj, ha egy nép ismeri a hibáit, de ne csak azt lássa, hanem nézzen egy kicsit optimistábban a jövőre, és vegye észre a jó dolgokat is. Ne mindenben a rosszat keressük.

2012. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Egyik nép sem jobb a máiknál. Attól, hogy ők jobb anyagi körülmények közt élnek nem jobbak."


Ez a 'jobb' elég tág fogalom, meg persze a 'nép' is. Meg szerintem így ez az állítás sem igaz. Ott vannak mondjuk az eszkimók, szegényekről elég köztudott hogy genetikai selejtek, ezt nem lehet tagadni. De a genetikán kívűl a kultúra, környezet, környező népek és az éghajlat is okozhat olyan változásokat amelyek alapján kimerném jelenteni hogy egyes népek 'rosszabbak' mint mások. A kulturális diverzitást és az emberi sokszínűséget persze el kell fogadni, okosabb nép nem nézi le nyíltan a másikat, már ha ezt így lehet mondani a mai individualista világban.

Ez egyébként szerintem megint egy tök jó dolog, nem fog senkit visszahúzni saját nemzete. Abból a szempontból rossz, hogy nem mondhatjuk egyértelműen hogy Breivik mint norvég, nemzeti érzelmektől vezérelve mészárolt embereket, mert nemzeti érzelmű ember nem gyilkolássza sajátjait. Szóval ma már nincs olyan hogy norvég öl norvégot, magyar öl magyart vagy ilyesmi, tele van hülyékkel a világ akik saját hitüket és világnézetüket tartják csak helyesnek. Sokaknál megvalósul a nemzeti egoizmus (úgy gondolják saját nemzetük áll a többi felett). A nemzeti egoizmus valósul meg egyéni szinten, ami enyhén szólva vicces dolgokat szül (neonácik, Magyar vagyok nem tursita szlogen, stb.), de a témához visszakanyarodva a norvégok annyiban különbek a magyaroktól hogy a nemzeti összetartás nagyobb mértékű. Ott is vannak szélsőségesek, mint az látszik is, sőt, mindenkinek megvan ott is a maga véleménye, de a széthúzás kissebb. Ha konkretizálni kéne, azt mondanám hogy Norvégia 60%-ban összetartó, míg Magyarország mondjuk 30%-ban. Ez persze elég hasraütés-szerű, de volt szerencsém sokáig Norvégiában élni, így talán valamelyest közelít a valósághoz.

2012. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

21:30. nagyon jó kommentet írtál. Tetszett. Igazad van, de tudod, hogy nem az eszkimókra, mef kis esőerdei népekre gindoltam a "minden, és egyik se alatt".

Amiben én megütköztem az nem is ez a gyilkolászás volt, hanem az, hogy Breivik a bevándorlóktól akarta "megtisztítani" Norvégiát, és mégis norvégokat ölt meg. Mondván, hogy felhívja a figyelmet.

Igaz most elkanyarodtam.

2012. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert ott még van tolerancia...és ha ő elmebeteg, akkor az összes király és katona az. Márpedig a katonák is azt csinálják, mint Breivik :)
2012. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!