Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy van olyan...

Igaz az, hogy van olyan törvény amely tiltja, hogy magyar zászlót tűzzek ki a saját házamra?

Figyelt kérdés
Ha tényleg van ilyen, akkor miről szól ez a törvény pontosan és mi a célja?

2012. márc. 16. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nincsen, de minek tűzne ki valaki magyar zászlót a háza elé Magyarországon? Ez annyira Amerika-majmolás. Ez itt (és Európa nagy részén) egyszerűen nem szokás.
2012. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen törvény.


Nyugodtan kitűzhetsz magyar zászlót a házadra, nekünk is kint van.

2012. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első hozzászólóval nem értek egyet, EU számos területén láttam lobogó nemzeti zászlókat.
2012. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet tűzni, itt az utcában is kint van valakinek.
2012. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Én nem vagyok büszke arra, hogy magyar vagyok.

Amint felnövök, elvégeztem az egyetemet, megszereztem a diplomát tűzök ebből az országból bárhova.

2012. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Bodor Tomi


Rád nincs is szükség itt,ha már most indulsz,akkor sem fogunk sírni utánad!

2012. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha annyira nem tetszik a magyarságod, akkor mégis miért itt diplomázol?

Részemről büszke vagyok a magyar létemre, csupán a vezetéssel nem vagyok megelégedve.

2012. márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

nincs ilyen törvény, de szerintem sem jó dolog.


nem értek egyet Bodor Tomival, de úgy őszintén, kinek használ az, ha ország-világ tudtára adod, hogy hűűűű de magyar vagy és imádod az országot? Magyarországon laksz, úgyhogy talán nem fognak japánnak nézni...

2012. márc. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szervezeti jelképként nem lehet használni. Csupán az engedélyköteles, ha nemzetközi vásáron vagy terméken tüntetjük fel.


[link]

11. § (1) A nemzethez tartozás kinyilvánítása céljából magánszemély a címert és a zászlót (lobogót) az e törvényben foglalt korlátozások megtartásával használhatja.

5. § (1) Természetes személy a foglalkozásának, hivatásának gyakorlása során, jogi személy vagy jogi személyiség nélküli szervezet - az 1. §-ban említett szerveken és személyeken kívül - a tevékenysége során, szervezeti jelképként vagy ennek részeként a címert nem használhatja. Törvény vagy törvény felhatalmazása alapján jogszabály személy vagy személyek meghatározott csoportja tekintetében ettől eltérően rendelkezhet.

2012. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!