Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar Honvédség kezébe...

A Magyar Honvédség kezébe kerül a Szent Korona őrzése, már megint egy hortysta törvény, vagy ez szerinted a honvédség feladata?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 31. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Én azt gondolom, hogy bárki is őrizné, valami mindenképp motoszkálna egyesek hülye fejében, hogy na most végre itt van valami,amiért megint lehet szidni valakit.
2011. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
miért hortysta törvény? Előttelévő párszáz évben is a koronaörök őrizték, akik katonák voltak.
2011. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Engem teljesen hidegen hagy ,hogy kik őrzik őrizheti gárdista,katona,rendőr,civil,betyár,husztár,köztársasági őrezred a lényeg ugyan az marad.NE merje senki sem bántani a szent koronánkat és a mellette lévő szent jobbot és az arany almát.Az ,hogy ki őrzi szerintem mind 1.Az lenne a legjobb ,ha nem kellene őrizni mert minden ember a világon úgy tisztelné mint ahogy sajnos nagyon kevesen.
2011. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nemhogy nem feladata ez a Honvédségnek, hanem nyíl egyenesen ökörség ilyenre szórni a pénzt, - bárki is őrizze a Szent Koronát. Kitől kell őrizni a Szent Koronát a Parlamentben ? - A képviselőktől ? - A "bizottsági tagoktól" ? - A Miniszterek egyikétől ? - A Köztársasági Elnöktől ? - Esetleg az Albán Viktortól ?

Egyáltalán: Bejut-e bárki is a Parlamentbe, aki nem jogosult erre ? - Már a kapuig sem jut el halandó, - mert a Köztársasági Őrezred nem csak díszeleg!

Bár, a "politikusokat" ismerve,... Képes valamelyik "privatizálni" azt is.

2011. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de szerinted ki másé lenne? A kiscserkészeké?
2011. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg annyira hóttökmindegy, hogy ki őrzi. Szimbolikus az egész.
2011. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

"A válasz megírásának időpontja: ma 18:29"


Drágaság, a parlamentbe óránként hatamas csoportok mennek be, és képzeld a koronát is útba ejtik. Egyébként ahogy mondtam, szimbolikus dolog az őrzés, amire igenis szükség van. A te logikád szerint a harmadik emeleti kamrába is be lehetne dobni a koronát, mert minek pénzt költeni a kiállítására.

2011. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A válasz megírásának időpontja: ma 18:25"


A Szent Jobb a Bazilikában van.

2011. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért baj az, hogy őrzik a koronát? És ha ez horthysta törvény, akkor mégis mi van? Az miért nem baj, hogy a honvédeink Afganisztánban harcolnak idegen érdekekért? Merthogy nekünk amúgy semmi keresnivalónk nincs ott, az tuti...
2011. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Szent Koronának egy múzeumban a helye.


Az USA azzal a feltétellel adta vissza hogy nem tekinthetjük jogi személynek mint mondjuk a középkorban.


Mi lesz a következő lépés??? Majd minden magyar embernek fel kell rá esküdnie???

2011. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!