Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jog miért nem védi a normáli...

A jog miért nem védi a normális embereket?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: társasházban élünk a családommal, alattunk lakik egy őrült nő. Számtalanszor kinyitotta a gázcsapot, fenyegeti a gyerekeket, a múltkor a fiamnak nekitolta direkt a biciklijét, halálra rémült a gyerek.


A körzeti orvosunknál elmondtam a problémát, aki tud a dolgairól, mégsem tudnak vele mit kezdeni. Járóbetegként mindennapos vendég a pszichiátrián, viszont ha nem egyezik bele, nem tudják elvitetni.


Kérdeztem, hogy nekünk nincs jogunk félelem nélkül élni? Minden napos stressz, hogy egyszer arra jövünk haza, felrobbantotta a házat, vagy felgyújtja. Miért kell megvárni, hogy tragédia legyen?



2012. márc. 17. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

A körzeti orvos rosszul végzi a dolgát.Ha bizonyítható,hogy veszélyes a közösségre,igenis ellehet vitetni,sőt még eljárás is indítható ellene.A Társasháznak össze kéne fogni ez ügyben.

Én a helyedben olyat levernék neki,hogy besza@na.Hidd el lefog szállni a gyerekekről.Nem szabad megijedni az ilyen őrültektől,mert annál rosszabb,és annál erőszakosabbak,agresszívabbak.Nem szabad tőlük félni,de azért nem ártana intézkedni sem.

2012. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rendőrségen kell feljelentést tenni közveszély okozása miatt ha tudod bizonyítani az eseteket, illetőleg eleve őket (meg a tűzoltókat) kellett volna kihívni, ha nyitogatjaa gázcsapot. Az orvosnak ehhez semmi köze.
2012. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nem értem, hiszen amikor kinyitotta a gázt, akkor a tűzoltók is kint voltak, mégsem történt semmi. Ráadásul a körzetinél már más lakó is járt ez ügyben, nem értjük, miért nem tud semmit tenni.
2012. márc. 17. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:
A gázcsapot,hogyan tudta ki nyitni?Ha a szerelvény nem üzemel lezár.Csak rongálással lehet,ami közveszéllyel fenyegetés,bűncselekmény!Esetleg,amit kétlek,palackos tűzhely,de az sem rendeltetés szerű használat, (biztonsági szelep)
2012. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetro ***** válasza:
Mert nincs hova vinni. Vicce félretéve. Börtönbe nem vihetik, mentális betegeknek meg egyszerűen nincs hely sehol. Én küzdöttem egyszer egy ilyen nővel több mint egy évig. Időnként elvitték a mentők, de egy pár nap múlva mindig otthon volt. De igazából borzalmas volt nézni, hogy az a nő láthatólag bekattant, komoly gond volt, és senki a világon nem volt aki segítsen neki. Se rendőr, se orvos... A házból pedig egyedül én tettem bármit, pedig nem lehetett tőle élni. Minden szinten mindenhol a bútorai voltak, asztalok megterítve, plüssállatok minden repedésben, gyújtogatott, üvöltött a zene a gangon maximumon. És senki nem tett semmit. A rendőrök nem tarthatják bent, a mentősöknek meg nincs hova vinni.
2012. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem csak titeket zavar és veszélyeztet a viselkedése. Közveszélyokozás és garázdaság miatt feljelentést kell tenni a rendőrségen és ezesetben kényszergyógykezelést rendelhetnek el egy zárt intézetben.
2012. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!