Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy nem szeretem...

Normális, hogy nem szeretem az embereket?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy nagyon sokszor fárasztanak az emberek, és őszintén szólva nem mutatok nagy érdeklődést irántunk. Csak nagyon kevés olyan ember van, aki TÉNYLEG érdekel és TÉNYLEG kíváncsi vagyok, hogy milyen gondolatai vannak, és hogy mi van vele.

Amúgy normális 17 éves lánynak érzem magam, vannak barátaim, néha nekem is kell a pörgés, de valami fura.. mintha túl közömbös lennék. Egyszerűen sokszor idő- és energiapazarlásnak érzem, hogy közeledjek másokhoz, mert NEM ÉRDEKELNEK. (Lehet, hogy mindenki így van ezzel, csak megjátssza az érdeklődést..?)

Nem szeretnék otthonülő, antiszoc emberré válni, mi erre a megoldás, hogyan "szeressem meg" az embereket??


2011. aug. 29. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
hát pedig muszáj lesz emberek közé menned
2011. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én is ilyen vagyok válassz olyan foglalkozást pl. könyvtáros, ahol kevés ember van.

Ha később túl sok ember vesz körül még jobban fogod utálni őket.

Az emberek szeretetére születni kell, ne menj orvosnak.

2011. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes, én meg azt hiszem, hogy az emberek szeretete velünk született (mindenkiben!!) csak idővel a környezetünk "elfedi", gyűlölettel, irigységgel, arroganciával..stb....
2011. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló - igen, ezzel én is tisztában vagyok!:D


Második - az az érdekes hogy magamat épphogy nem tudnám elképzelni pl könyvtárosként, ahol minden olyan nyugis.. és régebben sokat gondolkoztam azon, hogy orvos szeretnék lenni..


Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az utcán leszegett fejjel megyek és senkire nem mosolygok rá, meg magamban átkokat szórok mindenkire és woodoo-babákkal van tele a szobám.. talán kicsit durván fogalmaztam.

Nem is az, hogy nem szeretem az embereket, hanem hidegen hagy, ki mit csinál (vannak azért kivételek).

2011. aug. 29. 21:50
 5/8 Walk With Me ***** válasza:
90%
Hasonlóan érzek én is, mégis kicsit másként. Én magát a tömeget nem szeretem. Nem szeretek köztük lenni. Így külön-külön pedig nem tudom... valakivel szívesen elbeszélgetek, valakivel nem. Lehet túl fennhangzósan meg nagyképűen hangzik, de úgy érzem a korosztályommal csak a bulikról, piálásról, csajozásról/pasizásról meg egyéb sekélyes dolgokról lehet elbeszélgetni, és engem ezek nem tartanak lázban. Otthon ülök általában és rajzolok, olvasok, vagy egyedül sétálok, biciklizem stb de egyáltalán nem hiányzik, hogy egy társaság vegyen körül vagy ilyesmi. Szeretnék egy barátnőt, aki barátom és szerelmem is egyben, és ennyi elé lenne. Nem utálok vagy nézek le másokat, jóindulatú és segítőkész vagyok, csak egyszerűen nem szeretem másokra erőltetni a társaságom, illetve nem érzem szükségét, hogy legyen 100 "barátom".
2011. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, a hozzászólásodban eléggé magamra ismertem, és talán nem is vagyok annyira normálatlan :) úgy értem, velem is csak az van, hogy a többiekkel ellentétben nem érzem szükségét hogy 523542 emberrel látszatbarátságot tartsak fent, de talán ez nem is baj..Csak azt nem értem, hogy amíg másoknak lételeme, hogy a lehető legtöbb embert megismerjen, jóban legyen mindenkivel, nekem miért nincs szükségem úgy igazán senkire..pl. barátom sem volt még, épp ezért, mert még sosem éreztem azt valakivel kapcsolatban, hogy "igen, ő kell nekem, belehalnék, ha nem jönne össze" fura.
2011. aug. 31. 21:41
 7/8 Walk With Me ***** válasza:
67%
Igen, én is idegennek érzem magam ezen a bolygón, mert másoknak az a természetes, ami számomra egyáltalán nem. A szerelmet meg ne erőltesd, ne "akard" valakibe belelátni ezt a jelenséget, majd kialakul. Lehet ezért nem éreztél még így, mert nem állsz készen egy párkapcsolatra, ki tudja...
2011. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Én is így érzek, és csak nagyon kevés ember van aki tényleg érdekel, de tényleg nagyon kevés, most így hirtelen 1 jut eszembe, és még egy másvalaki, de ő kevésbé. Egyiket sem ismerem személyesen, és nem is akarom. De én sem utálom az embereket amúgy, nem zavar a társaságuk sem igazán, megtanultam kezelni a dolgot, néha egész jól elszórakozom rajtuk.
2011. szept. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!