Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kártérítési igény érvényesítés...

Kártérítési igény érvényesítésének munkaügyi perben három év elévülési idő külön a vagyoni és külön a nem vagyoni károkra van e jogszabályi előírás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy elévülési időn belül volt egy vagyoni és egy nem vagyoni kárigény, a második peres eljárásban csak nem vagyoni kárigény volt, most pedig szintén van vagyoni és nem vagyoni kárigény lehet most mind a két kárigényt érvényesíteni a peres eljárásban? Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. márc. 19. 18:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Értsd meg, hogy sajnos nem tudunk neked ebben így segíteni.

Abszolút nem is értem, hogy mit akarsz, de persze lehet, hogy csak én vagyok tudatlan.

Nem értem, hogy teljesen új igényed mitől keletkezne, és ha keletkezni, annak mi köze lenne a régi balesethez. Ezt eleve bizonyítani kell akkor, hogy abból származik, hiszen mást nyilván nem "verhetsz rá" a volt munkáltatódra. Nem arról van szó, hogy most már életed végéig el kell tartania téged, hanem, hogy az általa okozott kárt kell "jóvá tenni". Tehát bizonyítandó, hogy valóban abból a károkozásból keletkezett igényről van szó.

Ennek a bizonyítása már egy - jogerős ítélettel lezárt! -perben megtörtént. Egyszerűen nem látom át, hogy most mit akarsz, így tanácsot sem tudok adni.

Arra ne számíts, hogy a bíró ebben segíteni fog. Ő a jogaid megismerésében és értelmezésében segít, és segítenie is kell, de tanácsot adnia szó szerint TILOS. Az, hogy mondta, minek járj utána, a max., amit tőle kapni fogsz.

Ügyvédre lenne szükséged, akár ingyenesen. Tudod, ingyenes jogsegélynél sem csak és kizárólag az az egy ügyvéd létezik, akit te ismertél.

Esetleg próbálj meg valakit keresni, aki sikerdíjra vállalja, már, ha van ilyen. (Bár ezt is tanácsoltam már másik kérdésednél.)

Tényleg sajnálom, de hiába teszed fel itt naponta máshogy megfogalmazva a kérdésedet, ez így már abszolút túllépi azt a keretet, amiben ingyenesen, interneten keresztül segíteni lehet, vagy akár szabad. Egy ügyvéd sem fogja felvállalni, hogy ilyen csöpögtetett információk alapján tanácsol neked valamit, aztán a végén elbukod az egészet, mert kiderül, hogy tök másról van szó, mint amit leírsz. Mert ne haragudj, de nekem az a véleményem, hogy jogilag semmiképpen nem jól fogalmazod meg, hogy mit szeretnél. Ez nem a te hibád, mert nem kell tudnod, de így nem lehet segíteni. Olyan, mintha interneten keresztül várnál egy orvostól diagnózist.

2012. márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
A válaszolók álláspontom szerint is félre érthették a kérdést, hiszen a kérdezőnek vagyoni kárt nem ítélt meg a bíróság azt elutasította azért mert akkor még az Mt 177. § ban foglaltak nem teljesültek. Ez nem ítélt dolognak minősül mert később viszont teljesülhettek a fenti igényei az elvárható kereset és a rokkant nyugdíj különbözetének az igény érvényesítésére.Ez esetben valóban az az ítélet megszakította az elévülési időt és a jogerő emelkedésével újra elkezdődött a három év elévülési idő.Sajnos a kérdező nem egyértelműen kérdezett a nem vagyoni kár megítéléséről. Egyösszegű megfizetésére kötelezte e a bíróság a munkáltatót vagy havi járadékként.Kérem a kérdezőt e ügyben tájékoztasson a fórumon keresztül jogi irodánkat az ügy orvoslásának érdekében.
2012. júl. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!