Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet ennyire felületes...

Hogy lehet ennyire felületes a magyar igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés

Megint itt egy elképesztő, egy kisgyerek által is belátható hülyeségeken alapuló téves ítélet, illetve eljárás, aminek részese a rendőrség, két fokozatú ügyészség és több bíróság. Bár a móri bankrablási ügy tök téves megítélése óta, aminek mellesleg semmilyen következménye nem lett, már semmin se csodálkozhatunk, én azért csodálkozok és félek. Mert ha itt ilyen színvonalon és ilyen körülmények közt ítélnek el embereket súlyos évtizedekre, akkor csak a véletlenen múlik, hogy velem ez eddig nem történt meg. És ahhoz meg még nagyobb véletlen kell, hogy ha valakit már tévesen elítéltek, utólag mégis kiderüljön az igazság.


[link]



2012. márc. 20. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt szerintem befolyásolva volt a bíróság a Fekete Sereg által, nem felületességről van szó.

Ha lesz időm keresek akkori cikket, amikor a sereg vezérét kiengedték előzetesből, mert a bíróság addig húzta az ítéletet, míg lejárt a max. idő, amit ott tölthetett. Akkor is mondták szakértők, hogy kis idő kérdése, és megszokik házi őrizetéből. H-h nem, így is lett.. azóta már persze van ítélet, csak épp végrehajtani nem lehet.


Kis részlet a hazai igazságszolgáltatás függetlenségéről, befolyásolatlanságáról...

2012. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, nagyon igazad van, én is gondoltam rá, hogy hát ilyen hiba azért még Magyarországon sincs! Kezdődött azzal, hogy a hivatalban levő rendőr vitte oda a panzióshoz a fekete sereges pasast. És persze ezt védte tovább az egész vonal. Teljesen elképesztő!
2012. márc. 20. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
De egy halom kártérítést kap. Neki már élete végéig nem kell dolgoznia.
2012. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem biztos, hogy megkapja. Egyelőre csak kéri. Magyarországon eddig nem ítéltek meg ilyen gigászi kártérítéseket, bár volt egy ilyen ügy mostanában, ahol kiugróan magas volt az összeg, de már nem nagyon emlékszem.
2012. márc. 20. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Talán 3 éve a szomszédom örömmel mesélte,hogy végre a fiát kiengedik a börtönből ahol 6 évet ült állítólagos rablásért.6 éven keresztül hangoztatta,hogy ártatlan,mégis elítélték.3 éve kiderült,hogy tényleg ártatlan,sőt az igaz tettes be is vallotta azt a tettét is amiért a szomszédom fiát elítélték..Nagyon sok kártérítést kapott.Fél évig a szüleinél élt a srác,és nekünk mondta,hogy hiába kapott annyi pénzt,hogy tud venni egy házat,sőt akár vállalkozásba is beletud kezdeni,az elveszett 6 évét senki nem tudja visszaadni neki..Igaza van..

Egyébként az este Angliában történt,angol emberekkel..

Szóval nem csak a magyaroknál vannak ilyen esetek.

Amerikában például még ma is vannak olyanok akik ártatlanul ülnek.Talán 6-8 éve engedtek ki egy fekete pasast a siralomházból(halálraítélték egy fehér nő megöléséért)és lám kiderült,hogy ártatlan volt,ahogy mondta.. Szóval vannak durva esetek is..

2012. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy külföldön is van ilyen, én is voltam kint hosszabb ideig Amerikában, és olvastam ott is. DE, ott azért biztos megkapja a sok millió dollárját, meg azért nem ennyire átlátszó, primitív hibák vannak, és nem is ennyire mindennaposak. legalábbis nekem ez volt a benyomásom.
2012. márc. 20. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
azért itthon sem mindennapos.
2012. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem is újkeletű.

Martfűi rém esete pl. kivertek valakiből egy beismerő vallomást, életfogytot kapott 11 év után engedték ki mikor meglett a valódi tettes. Móri eset szintén ott is csak azért lettek meg a valódi tettesek, mert megtalálták a gépfegyvereket elásva egy erdőben.

Pusoma Dénes, Tánczos Gábor stb. lehetne még sorolni, hány téves itélet volt. Kocepciós perként meg a Tolvajkergetők esete, a vezetőjük Kaandába menekült mielőtt lecsukták volna ártatlanul és ott meg is kapta a menekült státuszt.

2023. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak sajtóhíreket ismersz, és nem az aktát.
2023. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Millió ügyből felsorolsz ötöt, és okosabbnak képzeled magad az igazságszolgáltatásnál (persze utólag).
2023. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!