Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegális a paprika és a bors...

Illegális a paprika és a bors spray?

Figyelt kérdés

Az a gondom,hogy anyumat ebbe az évben már 2x támadta meg egy roma csoport(ki akarták rabolni,2 különböző város,szóval nem ugyanaz a csoport),de hál Isten nem sikerült nekik de nagyon aggódok érte,megőrülnék ha valami történne vele:( Ezért gondoltam hogy veszek neked egy paprika vagy bors spray-t,de valahol azt látom hogy illegális ez tényleg igaz? Mert akkor természetesen nem vennék csak érdekelne! Mert grando.hu-n láttam fent 3 ezer ft-ért csak azt írták külön engedély kell hozzá! Máshol meg azt láttam hogy vadászboltokban lehet kanpi! Van valakinek tapasztalata e téren vagy valaki tudja hol lehet venni? És ha illegális akkor esetleg valami legális verzió? Köszönöm előre is a válaszokat!

L/20



2012. márc. 27. 15:43
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
55%
szerintem nem illegális.. barátnőmnek is van ha megtámadnák..
2012. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim válasza:
65%
Nem illegális. Vadászboltokban beszerezhető párezerért. De sajnos csoport ellen nem sokat ér.
2012. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim válasza:
"Befúttad a tesvíremet, he, r.banc?!" egy két ember ellen még oké, de öt-hatnál már húzós és valszeg az ember maga is belélegzi.
2012. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
66%
Nekem gázpisztolyom van szekrénytárral, abba bele megy 16 paprika gáz töltény, elég hatásos :) Kicsit nehéz, de tökéletes.
2012. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
36%

Nem illegális, de megkérdőjelezem a hatékonyságát.

Egy-két ember ellen talán még ér valamit, de csoport ellen biztosan nem.

A gázpisztoly oké, de annak sokkal komolyabb következményei vannak, ha használod, nehezen úszod meg eljárás nélkül, a támadóid pedig megtudják a címedet, és bosszút állnak. Ilyenek a cigányok.

Ennek ellenére mégis a forgótáras gázpisztolyt ajánlom, persze a viselési engedély kiváltása után.

2012. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
legális a spray, de tény, h a szintén legális gázpisztoly hatásosabb. ha magadnál akarod hordani, kell rá engedély, amit kb mindenki megkap. otthon engedély nélkül is tarthat anyud
2012. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen az oké hogy legális akkor megértettem,de ha használni akarja az ember,magyarul az utcán, akkor ahhoz már kell engedély?:(

2012. márc. 27. 16:13
 8/50 anonim ***** válasza:
a sprayt használhatod az utcán engedély nélkül. a gázpisztolyt utcán csak engedéllyel. cserébe az megvéd csoportos támadás ellen, míg a spray szinte semmit nem ér több támadó esetén
2012. márc. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:

Hogy kicsit a gázpisztoly ellen is beszéljek, annak is van egy elég nagy hátránya, mégpedig az, hogy magabiztos, gyors, éber használót kíván.

Aki csak megveszi a boltban, kikéri rá az engedélyt, aztán zsebre vágja, az nem ér vele sokkal többet, mint ha nem is lenne, ellenben kiválthat pont olyan támadást, amit el szeretett volna hárítani vele.

Hogyan zajlik a rablás? Valaki megállítja a célszemélyt, kérdez tőle valamit(egy kérdés miatt nem lőhet le senkit), közben pedig hátulról közrefogják, kirabolják. Az is lehet, hogy hirtelen rohanják le, és esélye sincs reagálni. Lényeg a lényeg, hogy az nagyon kínos, amikor a rablók veszik ki az áldozat zsebéből a pisztolyt, amit nem volt ideje előrántani.

Kérdezd meg magadtól: Anyukád képes lenne maximum 1-2 másodperc alatt egy pisztolyt előrántani a zsebéből/tokból és tüzelni, mindezt stresszhelyzetben és annak mérlegelésével, hogy az illető talán TÉNYLEG a pontos időt szeretné tudni? Szerintem erre a legtöbb ember képtelen lenne.

Tehát kizárólag annak ajánlom, aki profi szinten képes elsajátítani az önvédelem eme formáját, villámgyorsan képes fegyvert rántani, de nem reagál túl bizonyos helyzeteket(tehát nem ránt fegyvert ártatlan emberekre).

Még így is nagyon necces a fegyverhasználat, jogos önvédelem esetében is. Ez van, ilyenek a magyar törvények.


A védekezés kevésbé agresszív módja az elkerülés, még akkor is, ha azzal időt vesztünk. Válasszunk másik útvonalat, ahol többen járnak, kérjünk meg valakit, hogy kísérjen el. Ne legyen nálunk sok készpénz, a felesleges iratokat pedig ne hordjuk.

Vannak különböző személyi riasztók, de nem tudom, mennyit érnek, mivel úgysem figyel senki a másikra, de talán egy közeli járőr felfigyelhet rá.

2012. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
86%

lehet nem tudom jól, akkor javítson ki valaki.


paprika meg bors stb spray az olyan ami spricceli az anyagot.


ezzel szemben a "gázspré" az valóban gázt nyom előre, tehát ha egy tömegbe "lövöd", akkor ott egy felhőben eléggé erős tud lenni, főleg zárt térben, persze való igaz, hogy te is kaphatsz belőle.


És tudtommal a gázspré se illegális, hacsak nem tették hirtelen azzá. elég gáz lenne...

2012. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!