Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lőfegyvereket lehet...

Milyen lőfegyvereket lehet itthon tartani fegyvertartási engedély nélkül?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
7 Joule torkolati energia alattiakat.
2012. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Elírtam, 7.5 Joule
2012. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és persze elöltöltős fegyverből bármilyet, kaliberre, lövedék anyagára, torkolati energiára való tekintet nélkül, abból bármilyen szabadon tartható.
2012. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg csúzlit.
2012. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Légpuska,légpisztoly,gáz-,riasztópisztoly.Teljesítményre nem tudom.De ezeket csak otthon tartani lehet,ha kiviszed az utcára,akár ráskában is,akkor már arra viselési engedély kell,ha jól tudom.
2012. ápr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*táskában, bocs
2012. ápr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkitől
2012. ápr. 13. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Hááááttt....ha olvasni akarsz akkor kifejtem magam,hogy mindannyian értsétek:A lőfegyverekről és lőszerekről szóló 2004. évi XXIV. törvény módosításáról rendelkező 2012. évi XIII. törvény egyes rendelkezései a kihirdetését követő napon léptek életbe, más paragrafusai május 1-jétől lesznek hatályosak. A végrehajtási rendelet március 15-én lép életbe. A fontosabb változások a lőfegyverek megszerzésével, tartásával kapcsolatban:



- A fegyvertartási engedély visszavonásig érvényes, nem kell ötévente megújítani.



- Egyszerűbb az új fegyver vásárlása, ha valakinek már van fegyvertartási engedélye. Nem kell a rendőrségtől előzetesen vásárlási engedélyt kérni, elég a fegyvert a vásárlás után a rendőrségen bemutatni, hogy bejegyezzék a megszerzést a fegyvertartási engedélybe.



- Változott azon bűncselekmények és szabálysértések köre, amelyek elkövetése miatt a lőfegyvertartási engedélyt bevonják, és csökken az az idő, ameddig valaki nem kaphat fegyvertartási engedélyt, ha szerepel a bűnügyi nyilvántartásban, vagy szabálysértést követ el. Szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, ötévi vagy azt meghaladó, végrehajtandó szabadságvesztés esetén a mentesítéstől számított tizenkettő helyett nyolc évig tart a korlátozás. Lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés esetén pedig kettő helyett másfél évig tart a tilalom.



- A rendőrség ismét mérlegelhet a lőfegyvertartási engedély a jogszabályban meghatározott cselekmények miatti kötelező visszavonás esetén.

2012. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!