Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nagyapám, aki most már nem...

A nagyapám, aki most már nem él újra nősült. A ház fele az én nevemen van (unokája vagyok), a mostoha nagyanyám haldoklik. Ki örökli a részét a testvérei vagy én?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 18:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Van ügyvédem,de úgy érzem h nagyon béna,birtokvédelmi kérelmem is el lett utasítva.Az a gond h ez egy kisváros és a jegyző elfogult a másik családdal szemben,és már nem tudom mitévő legyek.
2012. ápr. 11. 23:01
 12/15 anonim ***** válasza:
És ki a másik fél tulajdonosa?
2012. ápr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Keresd meg nagyapád halála után kiadott hagyatéki végzést (az akkori tanács, vagy önkormányzat közjegyzője adta ki), abból megtudod a pontos vagyoni állapotokat. Ilyennek neked is kell lennie, ha elvesztetted, a te hibád.

Járj utána, történt-e azóta bármilyen elidegenítés (adásvétel). Menj be a földhivatalba, kérj az ingatlanról vagyoni másolati lapot. Ott láthatók a jelenlegi állapotok, meg a múlt is.

Ha a nagyanyád nevén van valami, tisztázni kell, milyen körülmények között történt. Abból kiderül, jogos volt e az aktus, vagy sem.

Ismeretek birtokában tudsz megfelelően cselekedni, a siránkozás senkit sem érdekel, az nem döntési körülmény.

2012. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

tehát van tulajdoni lap

kié a másik rész?

2012. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez most nem egészen érthető, ha nagyapád meghalt anno és nem volt végrendelete, akkor leszármazójának kellett a házat örökölni, a feleségének akit újonnan elvett, semmi köze a házhoz, a nagyapa halála után max haszonélvezetet örökölt. A haszonélvezet pedig maximum a jogosult élete végéig tart, örökölni nem lehet, így amennyiben a ház a nagyapádé volt, így már tehermentesen 8haszonélvezet nélkül ) a tied lesz, a mostoha nagyanyádnak és rokonainak ahhoz semmi köze.
2012. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!