Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én kapnám az örökséget?

Én kapnám az örökséget?

Figyelt kérdés
34év után megkeresett az apám, azzal hogy DNS Vizsgálatot akar csináltatni.Kiderült hogy tényleg én vagyok a fia. és azt mondta hogy terve van velem.mármint örökségre célzott.a vezeték nevünk nem egyezik.hogyha meghalna 100%os e az örökség,ugy ha esetleg nem lenne végrendelet?vagy elég a Dns hogy tényleg a fia vagyok, és akkor valóban enyém az örökség, igy is megkapnám, ha esetleg nem lenne végrendelet? És ha esetleg, készül végrendelet, de nem engem jelöl meg benne, akkor megtámadható a végredelet?
2009. jún. 19. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincs végrendelete, és papíron te vagy az eggyetlen leszármazottja akkor valószínűleg téged illet.

De tisztább lenne a dolog ha elmennétek egy ügyvédhez és megtennétek amit kell.

2009. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs végrendelet akkor a leszármazók (első körben a gyerekek) örökölnek mindent. De a túlélő házastárs haszonélvezeti jogot szerez. Ha van végrendelet, akkor is jár neked köteles rész. Ez annak a fele, amit akkor kapnál, ha nem lenne végrendelet. A végrendeletet akkor támadhatod meg ha van valamilyen hiányossága pl.: nem szabad akaratából írta az elhunyt.
2009. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatoddal kezdem. Ha nem szerepelsz a végrendeletben, nem jelenti azt hogy kizárt. /kizárni csak alapos okkal lehet, pld. az életére törsz, vagy valami hasonló/ Ilyenkor is meg kell kapnod a köteles részt /köteles rész annak a résznek a fele, ami akkor járt volna, ha megemlít a végrendeletben/. Mivel nem az ő nevét viseled, itt jelentősége van a DNS-nek. Ha nem végrendelkezik és bizonyítottan a fia vagy, akkor is jár az örökség /újra a DNS jelentőségét hangsúlyoznám!/ Ha ő keresett meg, a szándék megvan benne, hogy fiaként örökölj tőle. Minél előbb legyen meg az a bizonyos DNS /90 ezer forint, nem túl nagy összeg/, de az is egyértelmű volna, ha addig is, vagy attól függetlenül is megírná a téged is érintő végrendeletét. Saját akarata szerint!
2009. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó előtti vagyok. "a kötelesrész anak a fele ami akkor járt volna ha megemlít a végrendeletésben" ez nem igaz.

A kötelesrész annak a fele ami akkor járn ha nem lenne végrendelet.

2009. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!