Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha apum meghal, akkor kapok...

Ha apum meghal, akkor kapok örökséget? Valahol, valamilyen hivatalban fel van az jegyezve, hogy én is az ő gyereke vagyok? Vagy ahhoz tartanom kéne vele a kapcsolatot, hogy tudjam mikor hal meg, és akkor tudjak menni követelni a nekem járó részt?

Figyelt kérdés
Apámat alig ismerem (kb 3szor láttam életemben, a legutóbbi is már vagy 8 éve volt) a nevére vett bár, de anyukám nem kért tőle tartásdíjat, szóval valóban semmi kapcsolatom vele. Annyit tudok, hogy van egy felesége, és 3 fia.
2010. ápr. 2. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyakönyvi hivatalban megvan.
2010. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen,örökölsz te is!

A közjegyző fog megkeresni haláleset után,és mivel csak különleges esetben lehet kitagadni gyereket(csak ha a család,vagy szülő ellen testi sértést,vagy annál súlyosabb bűncselekményt követ el)az örökségből,de a köteles rész minimum jár!Ha jól tévedek ez a rádeső rész fele,vagy negyede(?).

Persze az "i"gazságszolgáltatás okoz néha meglepetéseket,és a 3 féltesódnak se leszel a szíve csücske.

2010. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor jó :) amúgy a 3 féltesóm nem érdekel. örüljenek, hogy rájuk költötte azt a pénzt is, amit anyumnak kellett volna gyerektartást fizetnie!
2010. ápr. 3. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja,és valóban az anyakönyvből tudják meg,hogy kinek a gyereke vagy,és a lakcímedre küldenek majd levelet.

Eszembe jutott 2 lehetőség,ahogy kitúrhatnak:

1.Mindent a mostani asszony,vagy gyerekek nevére vesznek,és apád max haszonélvező az ingatlanban,üzembentartó az autóban.

2.Eltartási szerződést köt valakivel(esetleg a 3 féltesóddal).Ekkor csak úgy juthatsz az örökségedhez,ha a tartók nem a szerződésben leírtak alapján tartották apád,és perelsz.Ezt viszont bizonyítani kell!

Reméljük nincs ilyen furfangos apád!

2010. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) bár nem hiszem hogy ennyi esze lenne apámnak...
2010. ápr. 3. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az apád nem írt végrendeletet és nem másokra hagyta akkor öröklési jogod van.


De sajnos ha nem egy helyen laktok akkor senki nem figyeli ki maradt a törvényes örökös, a törvény ilyen szempontból vak. Ha neki ott is vannak utódai azok mindent bezsebelhetnek.


Tehát nem ártana valamiképp önmagadat is biztosítani-- Ha másképp nem ügyvéd segitségével

2012. máj. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
de tudod kérdező mind ez csak akkor éri meg ha az apád gazdag volt-- különben sok húhó lenne semmiért-- hisz marad utána még a feleség és a 3 gyermeke. Szóval többe kerülne az ügyvéd mint amit örökölnél-- A férjem járt hasonlóan-- örökölt két ruszki szamovárt...c...c...
2012. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!