Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos ha elveszik tőlünk?...

Jogos ha elveszik tőlünk? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Emelete házban lakunk már az épület megépítése óta(20 éve). Akkor kaptunk egy tárolót ami csak a miénk. Nem rég felköltözött a másodikra egy fiatal házaspár, a nő épp várandós. A házmesterhez már többször is fordultak, hogy adja nekik a mi tárolónkat, mert kell majd a babakocsinak. Télen olyan hideg volt ott, hogy megfagyott a krumpli, szóval nem hiszem, hogy jó ötlet lesz belerakni szegény gyereket abba hideg kocsiba . Én elhiszem hogy nehéz felcipelni föl a másodikra, de létezik öszecsukható változat is amit könnyebb vinni.

Jogos lesz ha elveszik tőlünk a tárolót?


2009. jún. 20. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
nem jogos, legfeljebb megosztást lehet ha nincs semmi tulajdoni papírba foglalva a tároló.
2009. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs leírva, hogy a tietek (miért is lenne, nem tartozéka a lakásnak), akkor akár el is vehetik. Mi egy másik családdal és a szembe szomszéddal osztozunk a tárolón. Ne sajnáld senkitől azt a pár négyzetmétert! Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor kérd azt, hogy osztozhassatok!
2009. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg társasházak esetén a tároló közös tulajdonú helyiségnek minősül, nem tudom, hogy ti ezt szerződéskötéskor a lakással együtt megvettétek-e azaz a lakással együtt tulajdonosai vagytok-e- akkor természetes nem vehetik el. Vagy esetleg a többi lakótól/előző lakótól bérlitek vagy valamilyen jogcímen birtokoljátok akkor sem lehet elvenni. A házmester meg önállóan nem hiszem, hogy eldönthetné, hogy odaadja vagy se.

Viszont ha közös tulajdonú a tároló-mint általában akkor ők is ugyanúgy használhatják akárcsak ti.

2009. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is emeletesben lakunk 11 éve, és amikor ide költöztünk, akkor kaptunk kulcsot a tárolóhoz. Nálunk egy emeleten 3 lakás van és ez által egy tárolót 3 háztartás oszt el.


Nem teheted azt, hogy csak tiéd legyen a tároló, de csak az övé sem lehet.

El kell osztani a helyet.

2009. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Neked nincs gyereked, úgye?
2009. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg nincs tàrolom,és a babakocsit ott kell hagynom a lépcsöhàzban a bejàrati ajtonàl.

Sajnos nem tehetem meg hogy akàrmilyen babakocsit vegyek,mert az àra is befolyàsolja.

Az enyém sszecsukhato,de nagyon nehezen,ràadàsul 18 kg-t nyom magàban.

Pàrom dolgozik mindennap,na akkor egy pici baba mellett hogy oldjam meg hogy össze is csukom,meg fel is cipelem?

Lehetetlen.

A babakocsi attol hogy a tàroloban leszm,és hideg az nem jelenti azt hogy nem tud beletenni valami meleg takarot menet elött.

Gondolom hozzàszoktàl az egyéni sajàt tàrolodhaz,és most hirtelen rosszul esik hogy àtkell adnod.

Hàt beszéld meg hogy közösen hasznàlhassàtok,de ne harcolj ellen!

Hidd el én anyaként mondom,nagyon örültem volna ha valaki felajànl ilyen segitséget.

2009. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nana, a tömblakások tárolói közös tulajdon, és a lakástulajdonosok, a lakások tulajdoni hányadának arányában tarthatnak igényt a közös helyiségekre is!
2009. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy közösen kell használni. Meg kell osztanotok.
2009. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!