Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pereskedésre kerül a sor a...

Ha pereskedésre kerül a sor a tulajdonossal, van aggódni valóm? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Egy évet laktunk az albérletben, szerződéskötéskor a meghatalmazottja közölte, hogy a közös költséget a magyar törvények szerint a tulajdonos fizeti és ezt ő így is szeretné!

A későbbiekben a tulajdonos követelte, hogy fizessük mi tovább, mert most értesült, hogy rosszul lett megbeszélve, tévedésből kettőt befizettünk, most hogy elköltöztünk követeli az egész év /havi 8000.-/ rendezését.

Plusz egy kis lakásról van szó, másfél szoba, ahol többnyire este tartózkodtunk, felemeltette a villanyt 10.000 Ft általányra havonta /max 4-5000 Ft lehetett a fogyasztásunk havonta/ !

Most kértük őt, hogy a távozáskor felírt mérő óraállások alapján küldjön elszámolást, ennek ellenére elküldött egy internetes folyószámla kimutatást, ami megint csak nem a fogyasztásunk utáni összeg, esetleg a többlet kimutatás.

Megjelölt egy időpontot, ha nem fizetjük ki, jogi segítséget kér.

A 2 havi kaucióból, az egyiket utolsó hónapban lelaktunk, 50.000 Ft nála maradt, amit a közös költségbe ő levont jogtalanul!

Ja és akkor azt még nem emltítettem, hogy kettő darab szerződést íratott velem alá, egyet havi 50.000 Ft-ról, ami a tényleges, majd egyet havi 20.000 Ft-ról , ami ugye neki kell!

Kérlek segítsetek, sokat jelentene 1-2 hozzászólás! Köszönöm!



2012. ápr. 22. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

gondolom neked is van az 50 ezres szerződésből egy példányod. Ha "jogi útra terel" akkor te is.megmondod,hogy jelented a NAV-nak.

a kauciót nemfogod visszakapni,azt jogosan ottfoghatja tisztasági festésre, és a közös költséget is nektek kellett volna fizetni,az a rezsi része

2012. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Utólag már könnyű okos tanácsokat adni, de a jövőben hátha tudod hasznosítani. Én foglalkoztam ingatlanközvetítőként albérlet közvetítésével. A bérleti szerződésben mindig pontosan rögzítettük, ki milyen költséget fizet automatikusan, milyen költségeket számolnak el tételesen, fogyasztás alapján. Nincs kötelező érvényű szabály arra, ki mit fizet. A tulaj kiadhatja úgy is, hogy van egy alapdíj (bérleti díj) + tételes költségelszámolás. De mondhatja azt is, két x Ft-ot és ő fizet mindent.

A kétféle szerződés szabálytalan, ha peres útra viszi a dolgot, mind a kettőt add át a bíróságnak. Nagyon meg fogja magát égetni, mert visszamenőleg is vizsgálni fogják, hogy csinált-e már ilyet és a NAV nem a jóhiszeműségéről híres.

A lakásnak biztosan van saját villanyórája. Kérd el az ottlakásotok idejére vonatkozó számlákat, abból számold ki, mennyi jár neki. Ha nem adja oda vagy a különbséggel nem hajlandó elszámolni, nyugodtan helyezd kilátásba, hogy a két különböző tartalmú szerződés miatt fel fogod jelenteni. Mindjárt kisebb lesz a szája.

2012. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogy a közös költség nem a rezsi része, és a tulajnak kell fizetnie - de ez itt nem perdöntő, csak megjegyzem.


itt azt kell nézni, hogy mi van a szerzősésben. Ha a meghatalmazottja (2 tanús) rossz szerződést kötött a tulaj nevében, akkor azt bebukta.


Nézd meg, mire tér ki a szerződés.

A lakás visszaadásakor rögzítettétek az óraállásokat?

akkor kiszámolható, ki mennyivel tartozik, A kauciót (a maradék 1 havit) perelheted tőle, ha nem tartozol a közüzemi díjakkal.


De néhány tízezerért nem érdemes pereskedni, ugy-e tudjuk....

2012. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

Utána jártam és a magyar törvények szerint a közös költség a tulajdonost terheli, KIVÉVE, ha a megállapodás úgy szól, hogy az albérlőt! De a meghatalmazottja szerződéskötéskor közölte, hogy azt ők fizetik!!

Erre több tanú is van, tehát azt nem követelheti rajtam és szerződést szeg!

Én nem szeretnék pereskedni és így lezárni ezt az egészet, de nem hagy más kiutat! Viszont szerintem csak gondolta bepróbálkozik a jogi segítséggel, hátha megijedek és neki adok igazat!

Ő azt állítja, nem a fogyasztásunk után kell fizetni, hanem az általány díjakat!! Mindegy, hogy meghaladja a fogyasztást!

2012. ápr. 22. 15:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy így túl fizetés keletkezik, amit neki ugye jóváírnak!
2012. ápr. 22. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Már bocsika, de én is adok ki lakást illetve előtte sokáig voltam albérletben, a közös költség jellemzően a bérleti díj felett a bérlő költsége lett. A közös költség jellemzően a liftdíj (gondolom, az albélő is használja), a takarítási díj (a lépcsőházba is beteszed a lábadat albérlőként, lépcsőház fűtés és világítás díj tartozik jellemzően bele, illetve egy minimális ún. felújítási alap (ez nyilván a tulajdonost terheli, ez általában a közös költség 20 százaléka). Ez már a bérbeadó amatörsége, hogy ez nem került bele a bérleti szerződésbe.
2012. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztába vagyok, illetve foglalkoztam is közvetítéssel!

De ha egyszer a megállapodás nem erről szólt, akkor nem követelheti utólag!

Köszönöm a választ!

2012. ápr. 25. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!