Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásároltam egy tanyát megkötöt...

Vásároltam egy tanyát megkötöttem az adás vételt a tulajdonossal én azóta ebben az ingatlanba élek és be vagyok jelentkezve, volt élettársam el van adósodva nem tudom hogy az én vagyonom (ingóságom) veszélybe van e?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
a volt élettársadnak mi köze lenne a te vagyonodhoz?
2011. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Volt/van hivatalos papír az élettársi kapcsolatról?

Mikor mentetek szét? És ehhez képest mikor vetted a tanyát?

Ő is oda van bejelentve?

Ha jól tudom az élettársi kapcsolat jogilag olyan, mint a házasság. Ha volt ilyen élettársi szerződés (nem tudom mi a neve) és még nem bontottátok fel, akkor bizony nagy a veszély, hogy rádzuhanhat az adóssága. Ill. ha kezes/adóstárs voltál.

Ha nem volt ilyen papír, és nem voltál a kezese, akkor szerintem nincs mitől tartanod.

2011. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!