Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért hozott a Győri Ítélőtábl...

Miért hozott a Győri Ítélőtábla ilyen, nevetségesen enyhe ítéletet a Cosma ügyben?

Figyelt kérdés
Akkora különbségek vannak a két ítélet között - Az életfogytiglant igazán nem is tudom értékelni, nem lehet véletlen ez a definíció, de a legkorábban 30 év helyett alig a felét szabták ki, ami jó magaviselet esetén még kevesebb is lehet, 20 év helyett pedig alig a harmadát -, hogy vagy első fokon eljáró bíró volt túl szigorú vagy a jelenlegi ítélet túl enyhe!

#gyilkosság #enyhe ítélet
2012. ápr. 27. 17:01
1 2
 1/12 tetris ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ki vagyok akadva. Hát végülis ki az, aki ebben az országban életfogytiglani fegyházat érdemelne, ha nem a Sztojka, meg a Németh? Ez vérlázító, ez az ítélet. Gyalázat.
2012. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tökéletesen egyetértek!

És ezzel véglegesen vége? Az ügyész nem fellebezhet? Nincs Legfelsőbb Bíróság, amit most Kúriának neveznek?

2012. ápr. 27. 19:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztojka büntetését harmadolják, tehát a 8 év az csak 5, miböl 2 már leült. Tehát 3 év múlva nyugodtan gyilkolászhatja tovább az embereket.
2012. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, az ügyész majd kéri a felülvizsgálatot a Kúriánál, ez nagyon durva, ez tényleg nem maradhat ennyiben.
2012. ápr. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ebben reménykedem én is, mert ez lenne a törvényes és az emberek többségének lelkiismerete szerint is igazságos lépés, de ez még nem történt meg, és az ítélethirdetéskor sem célzott rá senki.


Más: a bestiális kegyetlenséggel meggyilkolt fiatal sportoló családnevét hibásan írtam le, nyilván rutinból. Mentségemre szóljon, hogy a világhírű, romániai születésű, Franciaországban élő zeneszerző - Vladimir Cosma - nevét is így írják, illetve a Magyarországról elszármazott zeneszerző, Kozma József is így írta át a nevét.

Megint más, de még mindig "igazság"szolgáltatás: Egyre jellemzőbb az első és másodfokú ítéletek közötti ekkora különbség, enyhítés. Stohl Andrást is eredetileg 26 hónapra ítélték, ami papíron jóval kevesebb, mint a fele lett, és a gyakorlatban - mivel a 10 hónapos büntetés az a kategória, amit nem harmadolnak, hanem már felezni is lehet - egy, az eredetihez képest "elviselhető" elzárássá módosult. Természetesen a két ügy - annak ellenére, hogy Stohlt sem emberileg, sem "művészileg" nem kedvelem - Ég és Föld, de összehasonlító példaként most csak ez jutott eszembe.

2012. ápr. 29. 09:41
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]

Megtapsolják Stojkáék a bírót.

2012. ápr. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

azért mert a mai világban a pénz beszél, és a kapcsolatok!


szerinted a háttérben kik, és milyen lóvék forogtak hogy ezt így "megcsinálták" ?


ha egy átlag munkás ember csinálta volna ezt semmi pénz, és háttér nélkül, na ő kapott volna egy olyan büntetést hogy csak na...


IGAZSÁGOT NE KERESS A FÖLDÖN !


AZT MÁR RÉG ELADTÁK !!!!

2012. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 babineni7 válasza:

Megvették őket kilóra...


www.ababineni.blogspot.com

2012. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

OFF: arról tud valaki esetleg hogy a "bodzázás"-ból eredő vagyont vizsgálta- e náluk a NAV?

Amúgy az ügyészség felülvizsgálatot kért a hírek szerint, remélem, nem eredménytelenül.

2012. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

2012-05-01 11:53-nak: Elfogadom a jól értesülésedet és a véleményedet, de ez a félelem miért csak a a másodfokú ítélkezésénél bukott ki??? A kérdésem lényegét megismétlem: Miért vannak ilyen kirívó - általában az enyhítés irányába elmozduló - ítéletek bíróság és bíróság között???

Ezzel nagyjából a

2012-05-01 12:37-es kedves hozzászólásra is reagáltam!

2012. máj. 1. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!