Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat,...

Milyen büntetésre számíthat, akiről kiderül, hogy pár év alatt több 10 milliónyi áfát nem fizetett be (mondjuk nem adott számlát)? Egyáltalán foglalkoznak vele és kik, apeh, rendőrség?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
nav és ilyen összegnél már szabadságtól való eltiltás járhat.
2012. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A fodrászok sem adnak számlát.Láttatok már fodrászüzletben pénztárgépet?Én nem sűrűn.Maximum a nagyon híresekben van , de nem szokás.
2012. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én most azonnal csinálnék valamit, nem várnám meg, hogy mi lesz. Vagy eltüntetnék minden bizonyítékot, vagy befizetném.
2012. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
klierben például van pénztárgép
2012. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Van pénztárgép csak nagyon ritka.Jobban megéri a fodrásznak , kozmetikusnak vagy egyébnek ha nem ad számlát.
2012. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Ahova én járok fodrász ott adnak számlát.
2012. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, kösz az infót:)
2012. ápr. 30. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

"A fodrászok sem adnak számlát.Láttatok már fodrászüzletben pénztárgépet?Én nem sűrűn.Maximum a nagyon híresekben van , de nem szokás."

A pénztárgép tartása nem szokás kérdése, hanem törvényileg előírt, hogy kik kötelezettek pénztárgép használatára.

Nem kell pénztárgépet használniuk a könyvelőknek/könyvelő irodáknak, kozmetikusoknak, fodrászoknak, ha termékértékesítést nem folytatnak.

Ha egy fodrász csak fodrászkodik az üzletében, nem kell pénztárgépet tartania. Ha emellett fodrászcikkeket, kozmetikumokat, bizsukat, stb is árul, akkor kell pénztárgépet tartania.

Számlát csak kérésre kell adnia bárkinek, legyen az fodrász, boltos, könyvelő, fagyi árus.

Nyugtát kell adni, ami a tevékenység jellegétől és helyétől függően lehet gépi nyugta, vagy kézi nyugta.


Aki pár év alatt több 10 milliónyi ÁFAt nem fizet be, az az esetek 98%-ában lebukik.

A NAV foglalkozik vele és ha bebizonyosodik az ÁFA csalás bűntette, súlyos büntetésre számíthat. Tekintve a mostani élet ellenes tettek büntetését (Cozma ügy), vagy egyesek drogos vezetését, rosszabbul jár egy ÁFA csalással.

2012. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
úgy saccolom,semmi baja nem lesz,de ha szegényember és kicsinyke lóvé forog fenn-40 e.Ft,pl.akor jól megüti a bokáját !
2012. jún. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!