Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig tarthat ellenem egy...

Meddig tarthat ellenem egy nyomozás? Ill meddig tarthat a zaklatásom?

Figyelt kérdés
A bíróság kitűzte a tárgyalásom Győrben, az vádirat beadása utáni 2 év múlva, ill. az cselekmény utáni 3. évben, ahová egy teljesen ismeretlen kirendelt ügyvéd érkezett, mert az eredetit eltiltották. (hatóság félrevezetése, de tagadásban vagyok) Ezt az ügyvédet nem fogadtam el. A bíróm elnapolta a tárgyalást, majd hozott egy határozatot, hogy nyomozati cselekményeket fog ellenem kezdeményezni, és elmeorvoshoz rendelt. Első alkalommal nem nyilatkoztam az elmeorvosnak. Második alkalomkor, rendőrökkel akart előállítani a vizsgálatra, de letagadtattam magam a gyerekkel, amikor csengetett 2 rendőr a kapuban, amikor kijöttek a házhoz. Több tucatszor elmennek a házam előtt a rendőrautóval, pedig sose jártak arra ez idáig. Most harmadszorra is idéztek ismét az elmeorvoshoz, ahol rendőri jelenlét is várható és kikényszerítés is várható, mert a bíróm megírta, hogy kikényszeríthetik. Lassan fél éve tart már, ez a nyomozás. Mikor kell befejezni a nyomozást ill. van-e határideje? Hogy kényszeríthető ki az együttműködés, ha a páciens nem szólal meg az elmeorvosnál? A rendőr pl.: megüthet emiatt, ha az elmeorvosnak nem tetszik a hallgatásom?

#bíróság #nyomozás #elmeszakorvosi vizsgálat
2012. máj. 1. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi a szarért kell comboskodnod, miért nem vagy legalább a dilidokinál együttműködő?!

Amúgy megírhatnád, mi a tárgyalás tárgya, mivel vádolnak?

2012. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel gyanúsított vagy, így semmiről sem vagy köteles nyilatkozni senkinek.

Ha nem tetszik az ügyvéd, keress egyet magadnak, ez is jó időhúzás. De nyilván inkább az lenne az érdeked, hogy minél hamarabb lezáruljon az ügy, ne bujkálj. Részleteket nem írsz, de annyira súlyos ne lehet.

A kikényszerítés annyi, hogy a rendőr visz. Neki ez csak rutinmeló, tesz rá, hogy a dilidokinak mit mondasz.

2012. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit vársz? Ha nem vagy együttműködő, akkor jóhogy elhúzódik az egész ügy. Ezzel csak a perköltség növekszik feleslegesen, amit úgyis rajtad hajtanak be, mivel leírásból az derül ki, hogy bűnös vagy és miattad húzódik el az eljárás.
2012. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

10:28

nem bujkálok egyáltalán. Az elmúlt 3 és fél évben, a cselekmény óta, egyszer akart kihallgatatni az ügyész, ahol nem tettem vallomást és tagadtam, hogy hamisan tettem bejelentést a 107-re, ezért panaszt tettem a gyanúsítás ellen. Ekkor még telefonon hívott be az ügyész. Majd jött egy idézés a postacímemre, hogy rabosításra kell menni. Oda elmentem. Majd jött a tárgyalásra egy idézés a bíróságtól a címemre, ahol azzal szembesültem, hogy a kirendelt védőm helyett egy gyermek akar védeni, valami ügyvédbojtár és beugrott az emlékeibe az egyik hírműsorból, hogy nem vagyok köteles elfogadni. Mondtam is, hogy nem fogadom el, el is halasztották. majd jött az bírómtól egy határozat, hogy elmeorvoshoz rendel. Ezért panaszt tettem, a bíróság vezetőjénél, hogy megalázó számomra, hogy elmeorvoshoz kell menni. Erre visszaírt a bíróság vezetője, hogy adott esetben hasznos lehet nekem, hogy megvizsgálnak, mert enyhítő körülmény is lehet a szakvélemény. majd jött a elmeszakértői idézés, hogy mennyek a vizsgálatra. Oda elmentem és nem nyilatkoztam semmit. Majd eltelt 1 hónap és kijöttek a rendőrök a házamhoz, hogy ma lesz a vizsgálat és vinnének, de nem találtak ill. az ablakból végignéztem, hogy elmennek. E napon este felhívtam a 107-et, mert nyomasztott az eset és kérdeztem, hogy miért nem írtak levelet, mert eddig mindig elmentem minden hová. A válasz semmitmondó volt , majd lehülyézett a 107 ügyeletese. Ekkor küldtem a megyei kapitánynak egy panaszt, amit átpasszolt a városinak, hogy kifogásolom az elővezetést és a lehülyézést. A lehülyézésnek helyt adtak, de az elővezetést elutasították, mondván, hogy agresszív voltam az elmeorvossal. Ezt fellebbeztem és vissza került a megyei kapitányhoz, a fellebbezést azzal indokoltam, hogy belinkeltem az elmeszakértői vizsgálaton elhangzottakat, szóról szóra.



- Nézze asszonyom én nem akarok nyilatkozni itt, úgyhogy úgy álljon hozzá. Csak azért jöttem,…..

- Elmondanám, hogy nekem se okoz örömet. Nekem közömbös, tudja?

- Én nem ellenségeskedem, maga értelmezi úgy, hogy én ellenségeskedek

- Én nem ellenségeskedek

- Nézze én megmondtam, hogy egy idegen embernek akkor se adnám oda, ha lenne.

- Érti mint mondtam? És nem akarok magával beszélni. Megértette ezt?

- Na. Úgyhogy ehhez tartsa magát. Nem kell itten megfélemlíteni az ügyfeleit.

- Nem akarok beszélni magával ezt megértette?

- Egy szót nem akarok szólni.

- Na erről van szó.

- Nézze én világosan elmondtam az előbb. Ott a személyim, olvassa ki belőle, ha akarja.

- Igen ez.

- Nem félek tőle.

- Nézze…

- Nem akarok magával beszélni, se ezzel a fiatalemberrel. Ezt világosan elmondtam. Maga elmondta a szöveget, hogy megfigyelhet, majd a bíró dönt arról, figyeljenek-e meg. Én Nekem ez. Részemről ennyi elég.

- Van oka neki. Van oka neki. Na ezt elmondom magának. Az az oka. hogy…

- ..eljöttem, hogy esetleg rendőrautóval idehoznak. Azért jöttem el. Hogy ne jöjjön rendőrautó értem és ne ő hozzon ide. Hogy ettől a tortúrától megkíméljem magam. Kizárólag azért jöttem ide. Hogyha küld egy idézést, idejövök. Na fejezzük ezt be. Kérem a személyi igazolványomat. Kérek egy igazolt hogy megjelentem

- Kérem az igazolást.

- akkor adjon egy igazolást, hogy megjelentem.

- jó akkor adjon olyat

- hogy megjelentem,

- az idézésre tegyen egy pecsétet, hogy itt voltam - nem tesz ilyet

- viszlát


A fentieket én mondtam,se többet, se kevesebbet, de a teljes párbeszédet elküldtem amúgy, ahol az elmeszakértő szövege is olvasható, úgyhogy egyáltalán nem volt semmi agresszió.

Erre a megyei kapitány azt írta, hogy ők nem vizsgálhatják az elhangzottakat és nincs joguk minősíteni se, ők kötelesek az elővezetést végrehajtani, ha akarok akkor megfellebbezhetem ezt is. Ekkor felhívtam az ügy gazdáját aki azt tanácsolta, hogy a bíróság vezetőjűnek írjak, ha ki akarom vizsgáltatni a hamis agressziót. meg is írtam a vezetőnek, hogy vizsgálja meg az elővezetést és az agressziót és két levelet kaptam az elsőt a helyettes vezető írta, hogy nincsen lakcímem és ezért jöttek ki a rendőrök. A másodikat a bíróság vezetője írta, aki megfenyegetett, hogy 200.000 forintra büntet vagy 500.000re minősített esetben, ha még egyszer megzavarom az ügymenetet és mivel nincsen lakcímem, le fog tartóztatni. Ekkor beküldtem, hogy bejelentkeztem arra a címre, ahonnan eddig is leveleztem és ahová a rendőrök is jöttek. majd 2 hét múlva jött egy levél a bírómtól, hogy ismételten elmeorvoshoz rendel, és figyelmeztetett, hogy kikényszerítheti az együttműködést.


Szóval a kérdésem, hogy nem akarok beszélgetni továbbra se az elme szakorvossal, akkor hogyan kényszeríti ki a bíróság.

2012. máj. 1. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A) Áruld már el légy szíves, hogy konkrétan mit csináltál, mert egy félretárcsázás miatt nem csinálnak ekkora cirkuszt (van ettől nagyobb bajuk is).


B) Ha már elmeorvosi vizsgálatra köteleztek, akkor az v.mi óriási balhé miatt lehet - egy sima bolti lopás miatt szintén nem csinálnak ekkora cirkuszt.

Talán te akartad ezt felhasználni, hogy kikerüld a büntetést, de amikor kiderült, hogy az erre való hivatkozás (elmezavar) konkrétan milyen eljárást is takar, visszakozni próbáltál. És most durván benne vagy a slamasztikában.


C) Ne húzd-halaszd a dologot, mert a perköltséget neked kell kifizetni, és odáig is fajulhat a dolog, ha nem működsz együtt az orvossal (ha tényleg v.milyen betegséged van), hogy elveszik tőled a gyereket, azaz nevelésre alkalmatlannak találnak. Nem tudom, jártál-e már valaha intiben, hát ahogy ott bánnak a gyerekekkel, az felháborító. Nem csoda, hogy sokan elkallódnak közülük. Ugye nem akarod, hogy a te gyereked is ilyen helyre kerüljön?

Ülj le a dokival dumálni. Hidd el, nem te leszel a legextrémebb eset, akivel eddig találkozott.

2012. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

20:56

„…….hogy elveszik tőled a gyereket, azaz nevelésre alkalmatlannak találnak………”


áááá nem félek tőle, már 7 éve elváltam és a gyerektartások fejében volt egy olyan szerződésem az asszonnyal, hogy a lakást ahol nekem tulajdonjogom van átengedem neki addig, amíg a gyerektartásra vagyok kötelezhető. Én magam ragaszkodtam, hogy le legyen papírozva, ebből sose volt gond, de ő se szereti és én se, ha hétfő reggelenként megjelenik a rendőr a házunknál. Ezért is jöttem el onnan, ill. sose laktam ott és ezért nem volt lakcímem. Gépkocsi vezető vagyok nemzetközi fuvarban és a kocsi fülkéjében élet, de szó szerint, amúgy egy román lánnyal. A volt nejem egyébként tolmács szakfordító és üzleti németet fordít, tőle nem hinném, hogy elveszik a gyerekeket, a nagy gazdasági informatikus lesz, a kicsi most lett harmadik szépírás versenyen. Van még egy gyermekem, a román lánytól, akit a nagyanyja nevel Konstanzában, de nincs a nevemen.

Egyébként azért se akartam elmondani ezt és semmit az ügyészségen, amikor kihallgatott a vezető ügyész itt, mert feltételeztem, hogy képesek rá és bevonják a jogosítványomat, igaz hogy van szlovák jogosítványom is.

Tőlem sose kérdezték a hatóságok az eddigiekben az ügy során, hogy hol lakom, miért kéne kitalálnom, - mint terheltnek, hogy az a valós problémájuk, hogy a nincsen lakcímem. Sose mondtak olyat, hogyha nem jelentkezem be, akkor letartóztatnak, csak akkor mondta a bíróság vezetőjének a helyettese, amikor panaszt tettem nála a rendőri zaklatás miatt, ill. azt követően a bíróság vezetője is megírta. Ők úgy értékelték, hogyha nem találnak személyesen meg sehol sem, akkor valójában el akarok rejtőzni és ezért letartóztathatnak. Nonszensz.


Azért az ügyészség nyomoz, mert egy számomra ismeretlen rendőrrel kapcsolatban tettem a bejelentést, és emiatt a rendőrség nem illetékes a nyomozásban, csakis az ügyészség. Konkrétan az történt, hogy 2009 elején, egyig reggelén 7 órára volt egy találkozóm egy közeli faluban egy kutyatenyésztővel, akinél már 2 hete kiválasztottam egy kiskutyát, hogy megveszem tőle, mert a kutya akkorra lett 8 hetes és leválasztható korba kerül. Most 3 éves a Lilike. Oda indultam és amikor menet közben a település szélén mentem kifelé, ott megláttam, hogy egy rendőrautó áll az egyik udvaron és mellette 2 ember van kezükben egy jellegzetes benzines kanna volt és egy jellegzetes lopócső. Nekem ilyen van a kocsin 8 darab. És ahogy megyek, néznek és én is nézem őket. Ezt bejelentetem a 107-re, hogy lopják a benzint. Majd kis idő múlva visszahívott az-az ember, akinek a háza udvarán állt a rendőrautó, aki természetesen maga is rendőr volt, de csak annyit mondott, hogy ZSOLTI VAGYOK. Arra kért, hogy mennyek vissza. Meg mondtam, hogy nem megyek, majd letette a teflont. Az iratismertetésen a vallomásában azt állította, hogy szidtam őt és trágár szavakat vágtam a fejéhez és a azt is mondtam, hogy: köcsög rendőr, úgyse tudod lenyomozni a telefont, mert kártyás. Majd nyilatkozott az ügyésznek, hogy becsület sértésért nem kíván feljelentést tenni, se most, se a későbbiekben. Azért nyilatkozta, mert az ügyész megkérdezte tőle. Ehhez képest a telefon az én nevemre előfizetéses készülék. Délután felhívtam az apámat erről a telefonról és 10 percet beszéltem vele, aki egyébként 3 megyével arrébb lakik Nagyatádon. Őt beidézték a Kaposvári Ügyészségre fél év múlva, hogy ismer-e engem. Szerencsétlen öreg, letagadott, és mondta, hogy a fia vagyok ugyan, de már 10 éve nem is látott és nem tartja a kapcsolatot velem. Azonnal felhívott és elmondta, hogy mi történt, egyrészt innen az info, ill. az iratismertetésen olvastam a jegyzőkönyvekből, ott szerepelt a telefonom híváslistája az iratok közt, számokkal és cellainformációkkal, a rendőri vallomás stb. stb. Az apám kihallgatása után 2 hét múlva felhívott az én ügyészem, aki a helyi vezető ügyész egyébként, hogy mennyek be hozzá az ügyészségre beszélgetni. Be is mentem, ott panaszt tettem, és ragaszkodtam a látottakhoz, amit én magam le is írtam 3 oldalban előzőleg, kinyomtattam és átadtam neki, mert az apám „figyelmeztető” telefonja miatt gondoltam, hogy erről akar kérdezni. Kért magának még egy példányt miután elolvasta. Megkérdezte, hogy akarok e mondani valamit, majd megkérdezte, hogy hajlandó vagyok-e HANGMINTÁT adni. Kérdeztem, hogy lehet-e olyat mondani, hogy nem adok, azt válaszolta, hogy mindent lehet, hát nem járultam hozzá a hangmintához, nem is idéztek olyanra. Teljesen érthetetlen amúgy, amikor nem tagadtam, hogy én voltam a bejelentő. Majd 2 hét múlva jött egy idézés a rabosításra, amit elvégeztek. Majd eltelt 2 ÉV és jött bírósági tárgyalás, ahol az a gyerek ügyvéd jött, de aki semmit se tudott semmiről. Ott ücsörgök a bírósági váróban, 30 emberrel egy légtérben, akik mind vártak valamire, erre odajön a gyerekképű, és mintha senki se lenne körülöttünk, belekezd egy teljesen érthetetlen szövegbe, a többi népek meg mozizzák az előadást. Kérdezem tőle, hogy : „…hát te meg ki vagy…” „…köszönöm szépen hogy letegez…..” Ekkor beugrott, mert hallottam a TV-ben valamikor, hogy egy bűnöző nem fogadta el azt a védőjét, akit az eredetileg kirendelt védője helyett kapott és emiatt elnapolták a tárgyalást és hogy ehhez joga van és el kell napolni minden képen. Ez egy szabály vagy ilyesmi. . Majd bement a terembe és 10 perc múlva engem is behívtak. A bíróm kérdezte, hogy tényleg nem fogadom –e el ezt az ügyvédet. Ezt 5ször megkérdezte, de nagyon rángatózott az arcán a bőr, amit én nem is értettem, hogy mire föl ideges ennyire. Majd elnapolta. Ez volt kb. fél éve és azóta zaklatnak ezzel az elmeorvosi vizsgálatokkal.


Meg kell mondjam, olyan gyűlölet van bennem, nem csak a rendőri és bírói hatóságok iránt emiatt, hogy azt le se merem írni ide. Tehát a kérdésem, hogy meddig zaklatnak a rendőrök és a bíróság és az elmeorvosok, mert kezdek bepöccenni. 3 éve nem képesek lezárni, nem akarják letárgyalni, nincs ítélet, bizonytalanságban tartanak, gyötörnek, ez kibírhatatlan.


Most be kell fejeznem ,ert kapásom van,

2012. máj. 2. 10:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, pedig itt te vagy a kishal.


Sok mindent itt te nem tudsz tenni, mert ezek szerint ez a rendőr v.mi komoly figura. Talán úgy tudnád leakasztani magadról, hogy aláveted maqgad a vizsgálatnak, és rájuk hagyod a dolgokat, mint Luxemburgi Zsigmond.

Jogod van ugyan panaszt tenni Strassbourghoz vagy Brüsszelhez, de ehhez k*rvasok pénz kell és egy ördögi ügyvéd, és hát nem igazán hiszem, hogy foglalkoznának veled.

2012. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


esetleg nem amiatt kell elmeorvoshoz menni, mert az egy nyomozati cselekmény, ami meghosszabbítani az elévülést, mert amúgy júliusban elévülnék. Nem tudom, csak kérdezem.

2012. máj. 3. 11:48
 9/10 A kérdező kommentje:
2012. máj. 3. 11:49
 10/10 lzolika86 válasza:
Na mi lett az ügyeddel?
2016. okt. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!