Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ingatlanban kb 1/8-ad...

Ha egy ingatlanban kb 1/8-ad részem van, én nem lakom ott és az ott lakó másik tulajdonos (akinek nagyobb része van az ingatlanból kb 3/8-ad) közüzemi tartozásokat halmoz fel, akkor azt az én részemre is ráterhelhetik ha a mérők az ő nevén vannak?

Figyelt kérdés
Még csak nem is vagyok/voltam oda bejelentve.

2012. máj. 2. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben két dolgot külön kell választani.


A közműszolgáltató a szerződő féllel áll jogviszonyban, az esetleges tartozást első körben rajta próbálja behajtani különféle módon (fizetés letiltás, foglalás stb).


Amennyiben ez nem sikerül, akkor a tartozást kamatokkal és végrehajtási költséggel együtt a szerződő fél tulajdonában álló ingatlanra terhelik (Bírósági eljárás), ami nem azt jelenti, hogy Te is automatikusan adóstárssá válsz, csak annyit, hogy eladás esetén az ő vételár részéből a végrehajtó levonja a fenti összeget.


Természetesen egy ilyen tulajdoni lappal rendelkező ingatlan nehezebben értékesíthető.

2012. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az 1-essel teljesen egyetértek. annyit tennék még hozzá, hogy neked azért lehet károd, mert ha végrehajtó az ingatlant eladja, azt csak nyomott áron tudja megtenni. Így a te 1/8-adod forintban kifejezve nem annyit fog érni, mint tartozásmentesen.
2012. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!