Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszabályba ütközik, ha...

Jogszabályba ütközik, ha katonai ruhában vagyok civil létemre?

Figyelt kérdés
Nem sokára itt lesz a bolondballagás és nem akarok egy valag holmival iskolába menni és ott átöltözni a (kölcsönkapott) katonai egyenruhámba. A kérdés csak annyi, hogy megállíthat-e a rendőr, illetve lehet-e ebből baj, hogy nem vagyok katona még is ilyen egyenruhában közlekedem aznap?

2012. máj. 2. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Dehogy lesz vmi bajod is,te nem egy félkatonai szervezethez tartozol... :D
2012. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Igen, már abba, szabálysértés


[link]


Rögzíti a törvény, hogy aki mások előtt őt meg nem illető címet használ, illetve kitüntetést vagy egyenruhát jogosulatlanul visel, az szabálysértést követ el, hasonlóan ahhoz, aki közterületen, mások előtt a rendvédelmi szervek vagy a Magyar Honvédség egyenruháját, jelvényét, ezek megtévesztésre alkalmas utánzatát jogosulatlanul viseli, továbbá az e szervekre utaló feliratot, matricát ruháján vagy járművén jogosulatlanul feltünteti.

2012. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Mért ütközne? Lehetsz te rendőr, tűzoltó vagy mentős ruhában is. Kinek mi köze hozzá?
2012. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A kérdés csak annyi, hogy megállíthat-e a rendőr,"


A rendőr bárkit megállíthat, még egy mentelmi joggal rendelkező önkormányzati képviselőt is, legfeljebb tovább kell engednie.


"illetve lehet-e ebből baj, hogy nem vagyok katona még is ilyen egyenruhában közlekedem aznap?"


Még azt sem mondom, hogy lehet, mert ki fognak röhögni, és épp azért nem mondom, mert nem fognak. Én is mindig katona ruhában járok kb húsz éve amióta leszereltem.

2012. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyetlen dolgot nem viselhetsz közterületen: rangjelzést. Ilyenkor gombold le a váll lapokat, mert azért bizony megbaxhatnak ha jogosulatlanul hordod. Magához a ruhához senkinek semmi köze.
2012. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Az egyenruha csak akkor minősül a jog előtt is egyenruhának, ha megtalálható rajta a nemzeti jelzés (MH pajzs a bal vállon), a HUNGARY felirat a bal mellkason, a rendszeresített névtábla a jobb mellkason és a rendfokozat jelzés a galléron.
2012. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos, igazából nincs rajta se rangjelzés, se név se semmi, csak a bal vállon egy pajzs alakú magyar zászló. De inkább nem szórakozom, cipekedek. Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2012. máj. 2. 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat, hasznos volt! :D


Korrekt kis egyenruhákat lehet itt venni darabonként, esetleg egyben is, bár ilyet ritkán láttam... :)

2012. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!