Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyezhetek el medvecsapdát a...

Helyezhetek el medvecsapdát a kertembe?

Figyelt kérdés

Kerítéssel körbevett telken.

Uncsi már hogy minden évbe ellopják a fenyőfákat karácsonyfának.


Ha elhelyezek egyet a kertbe,valaki bemászik és belelép azért indulhat ellenem eljárás?


2012. máj. 7. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem rakhatsz. Ez pont olyan eset, mint mikor egy idős bácsi áramot vezetett a kerítésébe, őt is elítélték.
2012. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Az új alaptörvény elvileg biztosítja a magántulajdon védelmének a jogát, mivel viszont ez Magyarország, én a helyedben csak akkor tenném, ha van a családban jogász, illetve van elegendő pénzed megfizetni egyet.
2012. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 doboszoli ***** válasza:
100%

Tutibb a szöges deszka. Azt csak úgy ottfelejtetted...

Ki van próbálva, nem kell riasztó, a "vendég" jelzi, ha megtalálta.D)

2012. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Doboszolinak tökéletesen igaza van.Veszel hat kiló szöget,és nekiállsz gyártani a fent említett "riasztókat"a telked különböző rejtett szemmel nem látható helyein leteszed,és vársz.Írd meg hányan ordítottak.
2012. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Ment a zöld kéz mindenkinek:)

2012. máj. 7. 21:21
 6/15 anonim ***** válasza:

Az alaptörvényben ez áll:

"Mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához."


Mivel a Btk. erre vonatkozó szakasza nem változott, így továbbra is csak a támadás mértékével arányosan, emberi élet kioltására nem alkalmas eszközzel lehet védekezni. Ha szöges deszkákat hagysz kint, akkor gondatlanságból elkövetett testi sértés/emberölés kísérlete lesz ellened a vád.

Nem a bűnözőket akarom védeni, de vannak szabályos védelmi eszközök pl: kutya, riasztó (akár házilag barkácsolt egyszerű eszköz), kamera...

2012. máj. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 doboszoli ***** válasza:

Nem vagyok jogtudor, de:

A saját bekerített telkemen azt hagyok azt, amit akarok, és persze ami nem tiltott. A taposóakna nem ilyen..

Ha elöl hagyom a gereblyét, és a betolakodót orrba vágja, azért én tartozom felelősséggel? Na ne már!

A szöges deszkába lépett buckalakó nem fog feljelentést tenni ellenem, mert akkor be kellene számolnia arról, hogy mi dolga volt a kertemben.

Úgyhogy szöges deszkára fel!!

2012. máj. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is így van.Ha a saját kertemben elől hagyok mindenféle vágó,szúró eszközt,mert történetesen rendetlen vagyok mint az állat,na nehogy már ezért felelősségre vonjon a törvény.

Kutya?-megmérgezik

Kamera?-szart sem ér,és azonosíthatatlan a betörő sok esetben.

Riasztó?-egy alig lakott fenyvesben?Ki hallja?

2012. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Így van, azt tarthattok a saját kertetekben amit csak akartok (persze a extrém dolgoktól eltekintve). Viszont ha ebből másnak bármi problémája keletkezik, akkor azt terheli a felelősség aki otthagyta a dolgokat. Kivéve abban az esetben, ha erről előre értesít a tulajdonos. Arra gondolok, hogy harapós kutya, elektromos kerítés vagy ha a telek kamerás megfigyelés alatt áll...

Amúgy, ha egy medvecsapda leviszi a rabló lábát vagy szöges deszka súlyos sérülést okoz, akkor az orvosnak hivatalból szólnia kell az illetékeseknek, akiknek eljárást kell indítaniuk. Ha kimennek a rendőrök, akkor egyből feltűnik, hogy szándékosan tele van rakva a kert elrejtett veszélyes eszközökkel.

2012. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Balatoni nyaraló,egy fennsík tetején,sajnos semmilyen riasztó és egyéb megoldás nem jöhet szóba.


De azért már tényleg nehogy én legyek a felelős mert szöges deszkákat hagyok szét a saját elkerített telkemen.


Legszívesebben levágnám a kezét a saját láncfűrészével és hagynám ott elvérezni ha rajtakapnám.Lopás közben előfordulnak balesetek.De sajnos tetten érni lehetetlen. mert télen nem járunk le:(.

2012. máj. 8. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!