Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyezhetek el medvecsapdát a...

Helyezhetek el medvecsapdát a kertembe?

Figyelt kérdés

Kerítéssel körbevett telken.

Uncsi már hogy minden évbe ellopják a fenyőfákat karácsonyfának.


Ha elhelyezek egyet a kertbe,valaki bemászik és belelép azért indulhat ellenem eljárás?


2012. máj. 7. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9/10-es


..viszont ha ebből másnak bármi problémája keletkezik...


-Elnézést kérek,MAGÁNTERÜLETRŐL VAN SZÓ,ami feltételezhetően kerítéssel körbe van véve.Mégis mi közöm lenne nekem ahhoz,hogy bárkinek bármi problémája adódna a SAJÁT KERTEMBEN,mondjuk az éjszaka közepén?A probléma elkerülése végett nem kell bemászni idegen területre,ha meg mégis akkor én kizártnak tartom,hogy a tulajdonost felelősségre vonnának,mert a tolvaj belelép a 100-as szögbe,ilyen nem létezik.Jó hogy már össze nem kell takarítani a kertet,hogy a betörő nehogy megsérüljön miközben pakolja ki a szajrét.

2012. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Erre legjobb példa az uborkalopásos eset. Idős ember áramot vezetett a magánterületén belül lévő kisebb kertbe. Este jött 3 uborkatolvaj, akik közül egyik meghalt, másik súlyosan megsérült, harmadik pedig enyhébben. El is ítélték gondatlanságból elkövetett emberölés miatt. (A részleteket nem ismerem.)

Nem mindegy, hogy egy kintfelejtett szöges deszka vagy ezekkel szándékosan telerakott udvarról van-e szó. Bárki más (nem tolvaj) is beleeshet ezekbe akár csak véletlenül ha megbotlik.


A nyaraló amíg nincs használatban, addig legjobb a szomszédoknak szólni, hogy senki se lesz a telken és ha bárkit meglátnak akkor hívják ki a rendőrséget.

2012. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De könyörgöm,hogyan bizonyítják be,hogy én szándékosan hagytam szanaszét a szöges deszkákat?Ne akard már azt mondani,hogy KÖTELES vagyok a saját kertemen BELÜL katonás rendet rakni,amikor nem vagyok ott!Vagy ha ott vagyok,és alszom, éppen akkor is.Akkor ennyi erővel a kerti medencémet is le kell engedni,hogy a kedves betörő nehogy belefulladjon?Na neeeee.
2012. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért azt csak észre lehet venni, hogyha tömegesen vannak szöges deszkák szándékosan rejtve mindenfelé (rendőri helyszínelésre gondolok). Ha csak szabadon mindenfelé lennének (nem rejtve), annak meg nem volna semmi értelme, mivel kikerüli a rabló (esetleg viszi azokat is).

Építkezéseken is ki kell(ene) írni, hogy építési terület, nehogy valaki megsérüljön mégha az magánterület is.

Ezekre azért van szükség mivel akár hatóság is igénybe veheti a területet. Pl. a mentő természeti katasztrófa miatt nem tud csak az adott telken keresztül megközelíteni valamit vagy manapság a panellakások kerítéseit le kell venni, mivel akadályozhatja a tűzoltók munkáját.

2012. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 doboszoli ***** válasza:

Gyerekek, ne erőlködjünk!

Inkább elmegyek 4 tárgyalásra, mint négy hétre a kórházba.

2012. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!