Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladhatom-e egy ingatlan...

Biłky kérdése:

Eladhatom-e egy ingatlan (beépítetlen terület) nevemen szereplő tulajdonrészét (75/120) a többi tulajdonosok bevonása nélkül? Hogyan, s mi módon?

Figyelt kérdés

A címben említett problémában szeretnék mielőbbi segítséget kérni. Az adott ingatlan egy kert, melyet időtlen idők óta mi használunk. Most rokonomnak szeretném eladni a 75/120 részemet -akinek egyébként a szülője nevén van 15/120 rész- hogy míg eddig én használtam az egészet, ezután ő tehesse ugyanezt.

Hivatalosan ez megoldható egyszerűen, vagy nyomozgatni kell a hivatalos papírokon szereplő valaha élt idős emberek leszármazottait az 1-2/120 részek miatt..

Vagy csak nem hivatalos megegyezéssel érdemes megoldani a dolgot?

Egyébként pedig ügyvédhez kell fordulni ilyenkor?

Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni!



2012. máj. 8. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha osztatlan közös tulajdonról van szó (ahogy kivettem a szavaidból), akkor csak az összes tulajdonos írásos beleegyezésével tudod eladni a részedet.

Nyomozgatni nem kell, bemész a földhivatalba, és kikéred helyrajzi szám alapján a tulajdoni lapot, azon ott van minden, ami az adásvételhez kell. Ingyen le lehet másolni ma már. Ügyvéd mindenképpen kell az adásvételhez, a többit ő intézi. (átl. 2% a díja)

2012. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még azt kérdezném, hogy ajándékozással (vagy bármi egyéb módon..) sem oldható meg a többi tulaj nélkül?
2012. máj. 8. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

az osztatlan tulajdonban is a tulajdonostársaknak elővásárlási joguk van,

de úgy tudom, a bérlőnek is.


melyik előzi meg a másikat?

Ha a rokonnak először bérbe adná, és utána értékesítené, akkor elég lenne a bérlőnek felajánlani vételre?

2012. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
ajándékozással biztos, hogy megoldható (de illeték % ?)
2012. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Ajándékozással a vagyonosodási illeték kerülhető ki. Hidd el, nem tudod kihagyni a többi tulajdonost.


Az elővásárlási jog pedig azt jelenti, ha a vételárat vki a tulajdonosok közül ki hajlandó fizetni, az övé. Sajnos meg kell kérdezned, mi az az összeg amit nem fizetnek már ki érte, és annyiért eladni.

2012. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!