Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban nem kötelező egy...

Valóban nem kötelező egy szabad hétvége sem egy hónapban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy valóban létezik-e, hogy egy hónapban egyetlen teljes szabad hétvége sem kötelező? Legalábbis a munkáltatóm ezt állítja, csak akkor, hogyha szabadságon vagyok az adott hónapban, egyébként csak vagy a vasárnap, vagy a szombat szabad, együtt a kettő törvény szerint nem! Ha valaki jártas ilyen jogi kérdésekben, vagy a munkatörvénykönyv ezen részében, legyen szíves segítsen! Előre is köszönöm szépen!
2012. máj. 9. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én eleve nem mennék is nem is megyek be egyetlen hétvégén sem, még akkor sem ha fejtetőre áll. Ha te is így járnál el, fölöslegesek lennének az ilyen kérdések.
2012. máj. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy kultúrális intézményben, egészen pontosan egy Múzeumban dolgozom. Minden hétvégén kell menni. Felváltva pl ha ezen a héten szombaton dolgozom, akkor jövő héten vasárnap. Egyébként a Mt szerint minden hónapban egy kötelező hétvégédnek pihenőnapnak kell lennie. Tehát: azt is megteheti törvényesen hogy egy hónapban pl csak egy vasárnap van a pihenőnapod, azaz dolgoztathat minden szombaton és vasárnap, kivétel egy szombatot vagy vasárnapot.
2012. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elviekben nem lehetne kötelező (még)de ha viszont ellenkezel,még a végén kirúg.Mivel hemzsegnek a munkanélküliek,akik még vasárnap éjjel is szívesen dolgoznának,csak már pénzt lássanak,én nem reszkíroznék.Sajnos megtehetik.
2012. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Egészen pontosan úgy van hogy egyszer egy hónapban a heti két pihenőnapodnak egymás után kell esnie, és az egyiknek vasárnapra kell esnie. Ez lehet Vp-H is.

A mi cégünknél külön (kollektív)szerződés mondja ki, hogy Szo-Vp-ra kell esnie egyszer, de ez törvényileg nem alap! Vagyis igaza van a munkáltatónak.

És mondok még egy durvábbat. Nem tudsz hétvégén szabira menni. Csak a munkáltatód nagylelkűségén múlik, hogy hétvégén dolgozol-e vagy nem. Amúgy is csak a szabid egyharmadát veheted ki te, a többi fölött szintén a munkáltató dönt.

2012. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen és ehhez hasonló remek kis törvényekkel segítik a munkavállalók kedvét,hogy boldogan és magabiztosan álljanak a munka világába: DD
2012. máj. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!