Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz, ha valóban nem...

Mi lesz, ha valóban nem kötelező tanulni egy gyereknek 18 éves koráig?

Figyelt kérdés
Tudatosan gyártják az analfabétákat?Kérdezem én,ha egy gyerek 16 éves korában leteszi az iskolatáskát végleg,mi lesz azután??Se szakma,semmi?Hol fog dolgozni,kinek kell majd egy éppen hogy írni olvasni tudó kamasz?még belegondolni is rossz.Jó ötlet volt ez?
2012. márc. 5. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Jó ötlet volt.


Rengeteg gyerek van, aki nem tanulni jár be az iskolába, csak "nappali fogháznak" tekinti, ahol kötelező bentlenni, de aztán bent szórakozik, bandázik, rosszalkodik, seftel, mint egy börtönben és ezzel zavarja az olyan gyerekeket, akik tényleg tanulni voltak bent.


Egyébként ezt a végzettség dolgot annyira nem kell túlmisztifikálni, a magyar érettségi például más országokban semmit sem ér, ott az számít, hogy mit tudsz a gyakorlatban, nem az, hogy milyen papírod van.


Mindegy, hogy 5 általánosod, 8 általánosod vagy érettségid van, akkor is megkeresed a minimálbért Bécsben, Berlinben, Londonban, a nyelv meg rád ragad. Ezek a gyerekek valószínűleg úgyse lesznek nagy hazafik, tehát húznak ki a fent említett városokba. Ha ott gyűjtöttek pénzt, talán hazajönnek.

2012. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Én még abba a korosztályba tartozom, akik 16 éves korukig voltak iskolakötelezettek. Ehhez képest a mi korosztályunkból sem érettségiztek le kevesebben, és egyetemre sem mentek kevesebben, mint a minket követő első 18 éves korig kötelezett évfolyamok.


Szinte SEMMI KÖZE AZ ISKOLAKÖTELEZETTSÉGNEK AZ ANALFABETIZMUSHOZ. Akit nem érdekel, az akkor is hülye marad, ha 30 éves korig iskolakötelezett. Legfeljebb azt érik el, hogy akit nem érdekel, mégis erővel az iskolába kényszerítik, zavarja az előrehaladásban azokat, akik viszont tanulnának.

2012. márc. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Én épp ezért le is szállítanám 14 évre. Aki egy szakmunkást sem tud elvégezni, az vagy súlyos fogyatékos, vagy nem is akarja. Akkor meg tényleg nem érdemes erőltetni, mert amit elérnek, csak annyi, hogy átrugdosnak a szakvizsgán mindenféle alkalmatlan alakot, te meg megint csak bosszankodsz, hogy a kőműves hullámosan vakol, a szobafestő csúnyán glettel, az asztalos pedig nem tudja egyenesen elvágni a bútorlapot.
2012. márc. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

23 éves koromig tanultam 3 szakmám is van, de a mai napig nem kerestem többet egyikkel sem az éppen aktuális minimál bérnél vagy 20-30 ezerrel felette.


Viszont jegyüzérkedésből, piacozásból, ebayből , már akasztottam le többszázezres hasznot is, volt olyan is hogy két hét leforgása alatt!!!



Hogy őszinte leygek eddig eygetlen munkahelyemen sem vettem hasznát szószerint semminek sem amit az iskolában tanultam, méga szakmákban sem, mert totál más gépek illetve vállalatmenedzsment volt, és midnenki lentről kezdte "betanított munkásként" akármilyen végzettséggel is vették fel!


Nem baj azért elbsztam az életemből éveket a semmire, egy szar papírra ami a fiókba porosodik..

2012. márc. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Ja és mindezt 30 éves férfiként írom..


Előző voltam.

2012. márc. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

"magyar érettségi például más országokban semmit sem ér, ott az számít, hogy mit tudsz a gyakorlatban, nem az, hogy milyen papírod van."


Mi az, hogy nem ér semmit? Főiskolára/egyetemre tudsz vele jelentkezni, elismerik. Egyszerűen pl. Németországban nem csinálnak nagy hacacárét az érettségizésből, és belátják, hogy egy pultosnak vagy egy pincérnek elég tudnia 4 db kétjegyű számot papíron összeadnia, és semmi szüksége érettségire, annál inkább gyakorlati ismeretekre és egy kevés elméletre, ami a szakmájához kapcsolódik - ez az Ausbildung. Nemtom miért nincs már szakmunkás képzés, meg minek kell mindenkinek az érettségit eröltetni, mert attól, hogy tudod, hogy mikor bukott meg a Nyugatrómai birodalom (márha tudod, mert manapság mindent leolvashatsz egy térképről), még egy fillért nem érsz a munkaerőpiacon.

2012. márc. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó -> Mikor bukott meg a Nyugat Római birodalom és mely időszakasz lezárásának tekintjük ezt a számot?
2012. márc. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Mért eddig mi volt? Régebben is 16 év volt a korhatár. És tudod mit? Ha csak 10éves korig lenne kötelező akkor sem lenne több analfabéta, ugyanis olyan korhatár viszont nincs ami fölött tilos a tanulás.
2012. márc. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tudatosan gyártják az analfabétákat?"


Analfabéta=írástudatlan. Aki 16 éves koráig nem válik értelmes emberré, az azután sem fog. Aki meg tanulni akar, az amúgy sem 18 éves koráig teszi, mert egy érettségivel sem megy többre, mint anélkül.


"kinek kell majd egy éppen hogy írni olvasni tudó kamasz?"


Senkinek, de erről akár itt is sokan mesélhetnének, hogy mire mennek érettségivel, egy szakmával, kettővel, öttel, diplomával/diplomákkal.


"Jó ötlet volt ez?"


Igen. Aki nem akar tanulni, az legalább a többieket nem húzza vissza. Később persze majd a rendszert szidja, amiért annyira vitte, amennyire (szintén van itt az oldalon rengeteg példa rá).

2012. márc. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként evvel a kérdéssel már nekem ott van problémám, hogy a gyerek nem köteles tanulni vagy az iskola nem köteles vele vacakolni. Ezt azért boncolgatom, mert van olyan gyerek, akinek nem a magatartásával van gond, hanem a képességeivel és évente pótózik. Tehát mi a téma ?
2012. márc. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!