Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladhatja e anyukám a lakást...

Eladhatja e anyukám a lakást (amiben a húgommal élek), ha a lakás fele csak az övé, a másik fele pedig az apjáé (tehát nagyapámé)?

Figyelt kérdés

Gondolom ehhez nagyapám beleegyezése is kell,de ő nem nagyon van képbe,mert beteges,öreg,viszont mi a húgommal különköltöznénk.Ha esetleg sikerül rávenni nagyapám,anyám mindent intézhet helyette is?


Köszönöm!


2009. jún. 25. 11:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
71%

Szia,

Az ügyvéd előtt minden tulajdonosnak ott kell lennie.Tehát nem tudja elintézni anyukád helyette a dolgokat.Csak abban az esetben van ellenjegyezve az adásvételi szerződés.Különben jogilag támadható és nem vállalja el egyetlen ügyvéd sem,hogy a nevét adja ilyesmihez.Ide kevés a meghatalmazás!!Az persze más ha gyámja van,mert akkor Ő jogosult intézkedni.(mármint a gyám)

2009. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Eladhatja az ő részét minden további nélkül.
2009. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

"Ha esetleg sikerül rávenni nagyapám,anyám mindent intézhet helyette is?"


Ha kap tőle meghatalmazást, akkor a nagyapa részét is eladhatja, mindent intézhet.

2009. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

"Az ügyvéd előtt minden tulajdonosnak ott kell lennie.Tehát nem tudja elintézni anyukád helyette a dolgokat.Csak abban az esetben van ellenjegyezve az adásvételi szerződés.Különben jogilag támadható és nem vállalja el egyetlen ügyvéd sem,hogy a nevét adja ilyesmihez.Ide kevés a meghatalmazás!!Az persze más ha gyámja van,mert akkor Ő jogosult intézkedni.(mármint a gyám)"


Minek szólsz hozzá, ha fogalmad sincs az egészről?

2009. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
A lakás közös tulajdonú, eladáshoz minden tulajdonostársnak bele kell egyeznie (egyebekben mindenki csak a saját hányada felett rendelkezhet). Tehát ha a nagyapád egyetért el lehet adni, de egyedül nem adhatja el. Meghatalmazás szükséges a nagyapától, amit ebben az esetben írásba kell foglalni.
2009. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a nyagyapád beleegyezése ahhoz, ha anyukád a saját tulajdoni hányadát akarja eladni, tehát csak a ház felét. Az más kérdés, hogy nem sokan vesznek úgy házat, hogy a fele egy idegené. És még ha el is tudná így adni, akkor is nagyapádnak elővásárlási joga van, tehát meg kell először őt kérdezni, hogy azért az árért megveszi-e.

Ja és nincs nagyapádnak haszonélvezeti joga anyukád részén? Mert úgy még nehezebb lesz vevőt találni. Jobb lenne, ha a nagyapád is eladná a részét.

2009. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
54%
Kedves 12:22-es.Tegnap voltam adásvételi szerződést kötni.Nem az anyuka saját részének az eladása volt a kérdés,hanem a nagypapa részéről.Szóval kedves mindent tudó a szerződésünk megkötésénél felhívta a figyelmet az ügyvéd arra,hogy minden félnek meg kell jelennie és egy idős beteg embernek is ott kellett lennie.Szóval kedves hozzászóló ne kötözködj!Csak azt írtam amivel én találkoztam.Gondolom nem vagy okosabb ezen a téren,mint egy ügyvéd.Különben érdekesnek találnám ha mindenki meghatalmazással eladhatná más tulajdonrészét...
2009. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,természetesen várom még a válaszokat.Nem csak a fél lakást adnánk el,az egészet.Nagyapám nem tud eljönni otthonról,és fel sem fogná,miért kell eladni a lakást,aminek a fele az övé.Ha anyát meghatalmazná,anya tud intézkedni helyette?


Köszönöm!

2009. jún. 25. 13:43
 9/11 anonim ***** válasza:

"Különben érdekesnek találnám ha mindenki meghatalmazással eladhatná más tulajdonrészét..."


Pedig ez a helyzet. Kérdezd az ügyvédet, ha nekem nem hiszel. Én is így adtam el pl. lakást 2 éve, feleségemé volt a fele, de ő nem ért rá eljönni, s én mentem meghatalmazással.

2009. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem csak a fél lakást adnánk el,az egészet."


Ehhez kell minden tulajdonos, vagy meghatalmazás részükről.

2009. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!