Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges, hogy lezajlik úgy...

Lehetséges, hogy lezajlik úgy 15 tárgyalás, hogy erről az alperes semmiféle értesítést nem kap?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fajta tárgyalásról van szó, nekem ebben csak egyszer volt részem, az polgári per volt. Én voltam a felperes. Az alperest megpróbálták értesíteni egyszer, de nem vette át az idézést, mert nem tartózkodott az állandó lakcímén (igazából már évek óta, de más elérhetőséget nem adott meg soha), ezért az első tárgyalást nem az eredeti időpontban tartották. Kitűztek másik időpontot (azt hiszem, két hónappal későbbre), erről viszont nem küldtek idézést, hanem "hirdetmény útján" értesítették, ezt pedig úgy tudom, hogy a bíróság épületében helyezik el. Ennek nincs sok értelme, szerintem senki nem szokott csak úgy bejárkálni megnézni, hogy nem idézték-e be valahova, de hát ez van. Szóval ha az elsőt nem kapta meg (pontosabban nem vette át), akkor utána már szerintem érthető, hogy nem kap többet.
2012. máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a második már átvettnek minősül.De egyébként ennek utána lehet nézni.Az elsőre egészen biztos,hogy küldtek idézést.
2012. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos meg van a bökkenő. Mivel a felperes a bíróságon azt hazudta, hogy az alperes külföldön él és mindenféle kitalált kamu címeket adott le, hogy hol található meg az alperes, azokra a címekre küldött a bíróság levelet, ahol természetesen nem volt megtalálható az alperes. Mindezt úgy, hogy a bejelentett hivatalos lakcím, ami a lakcímkártyán is szerepel az egy Magyar cím, ahová semmiféle értesítő nem érkezett a bíróság részéről.


Két dolog merül fel bennem:


1. A felpereset be lehet-e perelni a hatóság félrevezetéséért?


2. A bíróság mulasztott!? Vagy én indítok egy kártérítési pert a szomszédom ellen és a bíróságnak megadok egy hamis külföldi címet, ahol a szomszédom tartózkodik és lezajlik úgy a per, hogy Ő nem is fog tudni róla?

2012. máj. 16. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!