Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Védőügyvéd nélkül is megy a...

Védőügyvéd nélkül is megy a tárgyalás?

Figyelt kérdés

Személyes adattal való visszaélés miatt tárgyalás nélkül pénzbüntetést kaptam. Kérhettem tárgyalást, mivel irreálisan magas volt az összeg, kértem is.

Na most, csütörtökön tudtam meg, hogy tárgyalásom lesz, következő kedden, ugyanis most jött a levél. Szóval, kemény 5 napom maradt rá. Védő kirendelését kérhetem. És ez itt a lényeg. Van a hétfő és a keddi, tárgyalás előtti nap.


Ha kedden kérem, tárgyalás előtt 2 órával, akkor mi történik??? Vagy ha hétfőn???

Egyáltalán lehet ilyet, hogy tárgyalás előtt 5 nappal kiküldik, hogy tárgyalás???


A kirendelt védővel nem sokra megyek. Valahol tudok olyan védőt találni, akivel megyek valamire? Egyáltalán hogy működik ez? Fontos lenne, mert van 2,5 napom addig...


Jah, a hab a tortán az, hogy lejárt a személyim is, szóval legjobb esetben is csak ideiglenessel vagy lejárttal tudok bemenni és más azonosító okmányom sincs.


2012. jan. 14. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy a védő a tárgyalás napján jelzi, hogy nem volt felkészülve az ügyre, ezért új tárgyalási nap kitűzését kéri. (Ez állítólag egy bevett időhúzási taktika is.)

Szóval ha van egy ügyvéd haver, az is elég most, ha csak pár hónapot akarsz nyerni, hogy egy rendes védővel, felkészülve vághass neki később.

2012. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oh, ezt jó hallani. Tökéletes is lenne, mivel hogyan lett volna felkészülve az ügyre, ha nincs is még védő..?


Viszont a mediációs eljárásról is a tárgyaláson döntenek. A mediáció pedig teljesen jó lenne. Így hogy cselekedjek? Kérjek védőt, aki odajön, ha tárgyalás lesz, napoljuk el, viszont ha mediáció engedélyezett, akkor??? Vagy majd az elnapolt napon döntenek a mediációról is??

Pár hónapot? :) Olyan sokat lehet húzni az ügyön? :)

2012. jan. 15. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!